Skocz do zawartości

Wiza Turystyczna


natalia884

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 66
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Chciałbym polecieć do USA na ferie na kilkanaście dni. Nie wiem jednak precyzyjnie na ile i czy do lutego nie wyniknie coś nadzwyczajnego. Czy jeśli nie pojadę w terminie wpisanym we wniosku to grożą mi jakieś konsekwencje? Nie mam rodziny w USA, dlatego chciałbym pojechać mieszkać do hotelu. Co stałoby się gdybym jednak w tym hotelu nie mieszkał? Studiuje na drugim roku i zastanawiam się czy mam szanse na dostanie wizy. Po postach wnioskuje, że dużo zależy od konsula? Jednym z pytań jest pytanie do kogo jedziesz, a ja jadę w celach czysto turystycznych, nie mam zamiaru pracować, gdyby miałbym to robić pojechałbym na Work&Travel. Po za tym nie ma zaproszenia. Większośc osób, ktróa się tutaj wypowiada pisze, że dostała na 10 lat. Czy ktoś dostał na krótszy okres?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednym z pytań jest pytanie do kogo jedziesz, a ja jadę w celach czysto turystycznych, nie mam zamiaru pracować, gdyby miałbym to robić pojechałbym na Work&Travel. Po za tym nie ma zaproszenia. Większośc osób, ktróa się tutaj wypowiada pisze, że dostała na 10 lat. Czy ktoś dostał na krótszy okres?

Hansbach to ze powiesz ze lecisz turystycznie a nie przekonasz Konsula to wyjdziesz bez wizy a Oni dobrze wiedza jak czasami studenci robia ze zamiast placic za program jada do pracy na czarno...Zaproszenie nie jest wymagane i nawet nie potrzebne ,,,czasami ludzie mysla ze jak maja zaproszenie to cos daje a Ono nic nie daje ,,tak wiec jesli masz miec tzw lewe zaproszenie to juz lepiej isc bez takiego zaproszenia..wiele osob idzie bez i dostaja wizy bez zadnego problemu..

Czy masz wyjechac w okreslonym czasi,,masz wyjechac do czasu trwania wizy -okresu waznosci i tego sie pilnuj...

A czy masz wjechac i mieszkac w danym miejscu to wiekszosc osob jednak zamieszkuje w tym miejscu gdzie ma byc nawet 1 noc ,,czasami ludzie wlatuja i mieszkaja gdzies indziej i nic sie nie dzieje a czasami urzednik ma ale do takich osob...

Mozna dostac wizy i na pare miesiecy na wlot na teren USA ,,musisz aby wpisac w jakim terminie lecisz ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaję sobie sprawę, że moje zapewnienia o powrocie w sytuacji, gdy nie będę wiarygodny nic nie dadzą. Jak już wcześniej wspomniałem studiuje dwa kierunki i to jest jedyny mój argument obiektywny za tym, że mam do czego wracać. Znam parę osób w mieście do którego jadę, ale chciałem uniknąć pytań kto to jest dla mnie, skąd się znamy. Moja znajoma również studentka dostała wizę na 10 lat, kuzyn również na 10 lat. Rozumiem, żeby dostać promesę trzeba przekonać konsula do tego, że wrócę i że nie będę pracować. Czy istnieje metoda na uzyskanie promesy na 10 lat? Czy jest to również osobiste zdanie konsula, uzależnione od jego humoru. Obawiam się pytań o to po co jadę, bo powód jest typowy czyli turystyczny. Trudno mi będzie mówić coś innego. Po za tym zastanawiam się czy wpisanie hotelu jako miejsce noclegu wpływa w jakiś sposób na otrzyamnie wizy? Czy może wniosek nie jest szczegółowo przeglądany, a liczy się tylko rozmowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym polecieć do USA na ferie na kilkanaście dni. Nie wiem jednak precyzyjnie na ile i czy do lutego nie wyniknie coś nadzwyczajnego. Czy jeśli nie pojadę w terminie wpisanym we wniosku to grożą mi jakieś konsekwencje? Nie mam rodziny w USA, dlatego chciałbym pojechać mieszkać do hotelu. Co stałoby się gdybym jednak w tym hotelu nie mieszkał? Studiuje na drugim roku i zastanawiam się czy mam szanse na dostanie wizy. Po postach wnioskuje, że dużo zależy od konsula? Jednym z pytań jest pytanie do kogo jedziesz, a ja jadę w celach czysto turystycznych, nie mam zamiaru pracować, gdyby miałbym to robić pojechałbym na Work&Travel. Po za tym nie ma zaproszenia. Większośc osób, ktróa się tutaj wypowiada pisze, że dostała na 10 lat. Czy ktoś dostał na krótszy okres?

1 raz odmowiono mi wizy, 3 razy dostalam na rok, a ostatnia wizyta w ambasadzie skonczyla sie tym, ze dostalam wize na 10lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Studiowałeś w tym czasie, gdy Ci odmówiono? Ja zastanawiałem się i zastanawiam się nadal czy moja sytuacja na dostanie wizy może się polepszyć w ciągu kilku najbliższych lat. Według mnie nie, a nawet może się pogorszyć. Dzisiaj studiuje, jestem na I i II roku. Za rok, dwa, trzy lub cztery również będę studentem nie pracującym, nie mającym rodziny w USA. Być może źle myślę, ale chyba jest to najlepszy czas na składanie podania. Zdecydowałem się również na ten krok ponieważ wielu znajomych uzyskało wizy na 10 lat. Chyba jest taka tendencja. Mogę się mylić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...