Skocz do zawartości

Ślub Jako Nieletni A Zielona Karta


Bartoss

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam 17 lat i obecnie jestem w USA legalnie na wizie turystycznej. Wiem, że ślub cywilny można zawrzeć mając nawet 16 lat. Czy biorąc ślub z posiadaczką zielonej karty lub obywatelką USA mogę dostać zieloną kartę ? Jeżeli tak to jak długo mógłbym na nią czekać ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz mieć co najmniej 18 lat (w Nebrasce 19), by móc zawrzeć związek małżeński bez zgody rodziców. W przypadku ciąży małżeństwo zawrzeć mogą osoby nieletnie, ale najczęsciej wymagana jest wtedy zgoda sądu. Po ślubie z posiadaczką GC na GC czeka się parę lat i przec cały okres oczekiwania należy utrzymywać legalny status. Jeśli małżonka jest obywatelką, GC dostaje się szybciej, w czasie pół roku, jeśli nie ma komplikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ze zogdą nie muszę .

http://www.state.nj.us/health/vital/marriage_apply.shtml

Be at least 18 years of age, except that applicants under the age of 18 may enter into a Marriage with parental consent. Applicants under the age of 16 must obtain parental consent and have the consent approved in writing by any judge of the Superior Court, Chancery Division, Family part.

Czyli z posiadaczką GC nawet kilka lat, a obywatelką około pół roku, tak ?

Dziękuje za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ślub z obywatelem bardzo przyspiesza otrzymanie GC, choć oczywiście nie daje gwarancji jej otrzymania. Jak każdy, będziesz podpadać pod obowiązek udowodnienia małżeństwa "w dobrej wierze", nie dla korzyści imigracyjnych. Tobie, jako bardzo młodej osobie, która na dodatek jest w Stanach tylko turystycznie, będą się przyglądać szczególnie dokładnie. Żona będzie musiała mieć odpowiednie dochody, by cię sponsorować, lub będziesz potrzebował współsponsora. Musisz udowodnić prawdziwość waszego związku i liczyć z dość osobistymi pytaniami na temat waszej relacji, znajomości rodzin, tego, jak się poznaliście itd. itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slub to jedno, AOS to zupelnie co innego. Jezeli malzenstwo bedzie prawdziwe a nie dla korzysci imigracyjnych to moze lepiej starac sie o wize narzeczenska albo uregulowac status z Polski? Bedzie sie to troche dluzej ciaglo, ale slub na wizie turystycznej nie jest przez USCIS dobrze przyjmowany i mozecie sobie w ten sposob narobic niepotrzebnych klopotow. Jezeli slub jest typowo dla papierow to tym bardziej odradzam. Tak jak pisze neith, beda sie Wam szczegolnie przygladac, beda chcieli dowody na prawdziwosc Waszego zwiazku, beda chcieli wspolne akty wlasnosci/wynajmu/konta bankowe/ubezpieczenia/samochody czy jakiekolwiek inne oficjalne dowody na malzenstwo w dobrej wierze, z im wczesniejsza data tym lepiej. Nie wiem jaki macie staz zwiazku i ile i jak silnych takich dowodow na malzenstwo bona fide, wiec sami musicie ocenic jakie sa szanse ze malzenstwo przejdzie przez interview. Wiem ze wizja GC w ~pol roku jest kuszaca, ale przemysl dokladnie swoje opcje, bo jeden nieodpowiedni ruch i mozesz byc w klopotach po uszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartoss a no ciezko jest z tym poniewaz za duzo jest tzw walkow ,,,i teraz poczytaj forum o tym jak jest czasami na rozmowach itp

Fugazi pewnie ze tak moze byc co do wieku Ich,,,bo sam slub to jedno a urzad to cos innego

ale jak sie mowi kto nie sprobuje ten sie nie dowie jak bedzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...