Skocz do zawartości

Studia Ogólnie


Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki. Jeśli mozna, proszę podrzucić mi jeszcze jakieś przydatne i dobre strony odnosnie kierunkow studiow w NYC... Bylbym wdzieczny :)

A tak w ogole, gdy dostane sie na studia, kazdy uniwersytet lub college moze mnie na moje życzenie skierowac obok studiowania takze na kursy dokształcające z jezyka ang? Bo czytalem na tym forum kiedys... ktos coś wspomniał, ze w tamtym przypadku chyba akurat college wysylal takze na kursy takie... pytanie jak to wygląda... tzn czy to jest wliczone w koszt studiów i czy jest to dla kazdego? i na kazdym uniwerku.... ?? Ile to zazwyczaj trwa...? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uniwersystet lub college moze cie skierowac na kursy doksztalcajace z jezyka angielskiego nawet NIE na twoje zyczenie, lol. Jezeli nie zdasz TOEFL z dosyc punktami, lub masz problemy na kursach to moze byc obowiazkowe. Czy takie kursy sa dostepne, czy beda wliczone w koszt studiow -- wszystko zalezy od danej uczelni. A ile to zazwyczaj trwa zalezy od twojego poziomu angielskiego. Im nizszy poziom tym dluzej - to chyba jest logiczne, nie?

A co do listy szkol w NYC -- google is your friend.

Mozesz tez poszukac tu

princetonreview.com

collegeboard.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uniwersystet lub college moze cie skierowac na kursy doksztalcajace z jezyka angielskiego nawet NIE na twoje zyczenie, lol. Jezeli nie zdasz TOEFL z dosyc punktami, lub masz problemy na kursach to moze byc obowiazkowe.

aa... a ja myslałem, ze to jest tak, ze jesli nie zdam wystarczająco TOEFL to automatycznie nie dostaje sie na dany uniwersytet...?? Myslalem, ze jest to jeden element z calego procesu rekrutacji na studia.... A wiec jesli nie TOEFL, to co decyduje o przyjeciu na studia tam? Sam SAT? Dziwne.. Zatem z tego co piszesz, wnioskuję, ze zdaję TOEFL dopiero po wszystkich oplatach za studia...? To wówczas bym sie nie dziwil ze zamiast mnie po prostu odstawic z powodu niewystarczającej ilosci punktow to by mnie wysylali na kursy doksztalcajace.. bo by mieli juz moje pieniadze na koncie... :)

P.S. Co powiecie o CUNY w NYC...??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...