Skocz do zawartości

Wyjazd Na Stale Do Usa.


Enceno

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich! Jestem tutaj nowy wiec prosze o wyrozumialosc :)

Mam 17lat, planuje gdy ukoncze LO wyjechac na stale LEGALNIE do USA - SSN - legalnie pracowac, ubezpieczenie, prawko itp.. oczywiscie bez jezyka to jak bez reki - wiec znam ang doskonale. Aktualnie posiadam wize turystyczna wydana na 10lat, bylem 2 razy w stanach - wrocilem w terminie. (2x dostalem wjazd na 6 miesiecy - po 2 miesiacach wrocilem (na wakacje ;p))

Prawie cala moja rodzinka jest w USA (green card)- wiec chyba rozumiecie moja decyzje :)

Jakie kroki radzicie uczynic zeby spelnic pw. warunki? :)

Z gory thx za odpowiedzi. Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych co sa obecnie w USA i maja GC, jak bliska jest to dla Ciebie rodzina - ciocie, kuzyni, dziadkowie, rodzenstwo, rodzice?

ciotka (siostra mojej mamy, ktora tez ma wize turystyczna na 10lat) i wujek sa obywatelami USA, kuzynki tagze (3 xD, 11, 19, 21, 24 lat ) Ta 3 i 11letnia urodzily sie w USA xDD ;P. Babcia ma zielona karte (wylosowali bodajze w 1999 roku lub 2000 niepamietam xd). Jednak zmiana planow w grudniu planuje wyjechac do USA, jak tam jest naprawde z prawkiem na turystycznej? slyszalem ze na turystycznej nie mozna wyrobic w IL bo potrzeba social security number.. oraz jak wyglada sprawa z szkola? rodzinka mowi ze raczej nie bedzie problemow z zapisaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Enceno w stanie Illinois prawka na turystycznej nie wyrobisz,,masz to napisane na stronie DMV i osoba z Twoja znajomoscia jezyka nie powinna miec problemow z przeczytaniem tego

mowisz tez ze cala rodzina==cala rodzina to np Ojciec-Matka plus rodzenstow...co do Ciotek i Wujkow to tez niby jest rodzina ale nie bliska wiec One nie beda mogly Ciebie sponsorowac na GC..

Co do szkoly to co masz na mysli piszac ze nie bedzie z tym problemu?zmienisz na miejscu wize turystyczna na studenta status czy tez z wiza studencka polecisz?

no chyba ze masz na mysli isc do szkoly na pobycie turystycznym ,,zapytaj sie rodziny co ma na mysli piszac o szkole?

ps trudno uwierzyc ze taka dalsza rodzina moze cos pomoc ale jak widac cuda sie zdarzaja...hm nie wiem czym to jest podyktowane ale nie wszyscy taka maja dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciotka (siostra mojej mamy, ktora tez ma wize turystyczna na 10lat) i wujek sa obywatelami USA, kuzynki tagze (3 xD, 11, 19, 21, 24 lat ) Ta 3 i 11letnia urodzily sie w USA xDD ;P. Babcia ma zielona karte (wylosowali bodajze w 1999 roku lub 2000 niepamietam xd). Jednak zmiana planow w grudniu planuje wyjechac do USA, jak tam jest naprawde z prawkiem na turystycznej? slyszalem ze na turystycznej nie mozna wyrobic w IL bo potrzeba social security number.. oraz jak wyglada sprawa z szkola? rodzinka mowi ze raczej nie bedzie problemow z zapisaniem.

Tego typu rodzina nie moze Cie sponsorowac bezposrednio. Ciotka moze sponsorowac mame, potem mama Ciebie. Jezeli Twoja mama jest stanu wolnego to to samo z babcia, najpierw Twoja mama, potem Ty; jak mama ma meza to niestety babcia bedzie musiala najpierw zrobic obywatelstwo. Niby mozliwe, ale trzeba spelnic kupe warunkow i na dzien dzisiejszy czeka sie na takie cos okolo 18 lat jak dobrze licze (w wypadku cioci) i ponad 16 w wypadku babci + czas jaki jej brakuje do zrobienia obywatelstwa. Poszukaj o sponsorowaniu rodzinnym, co chwile pojawia sie tu podobny temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...