Skocz do zawartości

Emigracja


gwizdek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Mam pytanie odnosnie postu na sponsorowanie - bylo tam napisane ze jako housekeeper mozna byc takze sponsorowanym - kategoria 3 - moje pytanie jest nastepujace - latam od 3 lat na Work & Travel do tego samego hotelu i pracuje jako supervisor w housekeepingu - co hotel by musial zrobic zeby mnie sponsorowac - czy np. gdyby odmowili wylozenia pieniedzy to ja moge pokryc koszty tego a oni tylko dadza dokumenty ?

Lukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok niech bedzie ze ja zaplace za wszystko - nadal to jest ok dla mnie tylko pytanie jest takie - co musi mi sponsor ( pracodawca ) wystawic za dokumenty tzn . co potrzebuje od niego oraz jakie sa przyblizone koszty calosci tzn prawnika ogloszen i calego tego zalatwiania - wiem ze to pewnie bedzie rozciagniete w czasie a nie jednokrotnie platne ( przynajmniej mam taka nadzieje )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak mu zalezy w koncu to pracodawca widzi potrzebe sponsorowania danej osoby

a nie wiem czy przypadkiem oficjalnie nie musi byc tak, ze to sponsor placi - jak jest potem w rzeczywistosci to juz odrebny temat do dyskusji

nie "czarujmy" sie,ale w dzisiejszych czasach nikt nie robi nic za free,oficjalnie moze i tak jest,ale w praktyce jest zupelnie inaczej,wiec lepiej uprzedzic potencjalnego kandydata,a nizeli mialby byc rozczarowany.Jak napisal sly6 :jak sie zamkna w 10 tys dol usd to bedzie dobrze ..ale na to bym nie liczyl... . szczerze i bez owijania w bawelne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co tutaj rozwijac????? bo nie bardzo rozumiem z czym masz problem.Chyba napisalam wyraznie,zarowno ja jak i Sly6,ze sponsorowanie pracownicze jest kosztowne i nie zawsze konczy sie pelnym sukcesem o czym przekonala sie nie jedna osoba,poczytaj posty Kariny,warunki jakie trzeba spelniac,jakie sa procedury i jaki jest czas oczekiwania na GC,wymagane oplaty za poszczegolne petycje znajdziesz na stronie USCIS plus dodatkowo dolicz koszt adwokata (proponuje zadzwonic do paru adwokatow i zapytac o cennik)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co tutaj rozwijac????? bo nie bardzo rozumiem z czym masz problem.Chyba napisalam wyraznie,zarowno ja jak i Sly6,ze sponsorowanie pracownicze jest kosztowne i nie zawsze konczy sie pelnym sukcesem o czym przekonala sie nie jedna osoba,poczytaj posty Kariny,warunki jakie trzeba spelniac,jakie sa procedury i jaki jest czas oczekiwania na GC,wymagane oplaty za poszczegolne petycje znajdziesz na stronie USCIS plus dodatkowo dolicz koszt adwokata (proponuje zadzwonic do paru adwokatow i zapytac o cennik)

To wiem. Mam problem ze stwierdzeniem:

nie "czarujmy" sie,ale w dzisiejszych czasach nikt nie robi nic za free,oficjalnie moze i tak jest,ale w praktyce jest zupelnie inaczej

Skoro oficjalnie to pracodawca ma płacić za cały proces, a w praktyce jest zupełnie inaczej, to oświeć mnie proszę jak to jest zorganizowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wiem. Mam problem ze stwierdzeniem:

Skoro oficjalnie to pracodawca ma płacić za cały proces, a w praktyce jest zupełnie inaczej, to oświeć mnie proszę jak to jest zorganizowane.

znajdz sponsora ,idz do adwokata ,a tam dowiesz sie wszystkiego.Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...