Skocz do zawartości

Emigracja


gwizdek

Rekomendowane odpowiedzi

Wlasnie adwokat adwokatowi nie rowny wiec chodzi i o podanei konkretnie skoro wiecie na co ile musze wydac a po drugie piszecie ze nie ma gwarancji ze dostane Green Card - dlaczego ? skoro pracodawca udownodni ze mnie potrzebuje i udowodni ze ma kase na to wiec w czym problem bo ja nie rozumiem jakie moga byc przeciwskazania ?

Lukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche smieszne to dla mnie ze jako "supervisor" pracujesz tylko 3 miesiace

Proces sponsorowania przez prace jest nie tylko drogi ale i dlugi

Nie mysle ze wyrobisz sie w czasie, trzeba miec legalny status

Ponadto sam zawod to zaden "priorytetowy" szczegolnie teraz jak takie wysokie bezrobocie i managerow

bez liku szuka pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie adwokat adwokatowi nie rowny wiec chodzi i o podanei konkretnie skoro wiecie na co ile musze wydac a po drugie piszecie ze nie ma gwarancji ze dostane Green Card - dlaczego ? skoro pracodawca udownodni ze mnie potrzebuje i udowodni ze ma kase na to wiec w czym problem bo ja nei rozumiem jakie moga byc przeciwskazania ?

Lukasz

to,ze znajdziesz sponsora jeszcze o niczym nie swiadczy.On musi wykazac sie ,ze spelnia okreslone warunki,ze nie moze znalezc odopwiedniej osoby na to stanowisko itd.Ponadto,bywa tak ze sponsor moze sie wycofac ze sponsorowania,jego firma moze zbankrutowac,moze byc smierc sponsora,moze sponsor sprzedac firme komus innemu,a tu nie masz gwarancji,ze nowy wlasciciel,bedzie chcial kontynuowac,sponsorowanie poprzednika.Karina kiedys podawala przyklady nieuczciwych sponsorow,ktorzy na jedna certyfikacje z Departamentu Pracy mieli po kilkanascie osob,a w konsekwencji tego poczas interview ,udowadniano tym osobom,ze weszly w cudze miejsce,a co za tym szlo osoby te dostawaly deportacje.Kolejna sprawa nic nie piszesz,czy jestes w USA czy tez w Pl.Jezeli jestes tu to do zakonczenia sponsorowania (AOS)musisz utrzymac legalny pobyt,chyba ze podlegasz po 245i,to juz jest inna historia.wszystko rozbija sie o kat sponsorowania.Wejdz sobie na VB i zobacz jakie daty przy poszczegolnych kat sa rozpatrywane i mozesz sobie orientacyjnie obliczyc czas oczekiwania.Nikt tu na forum nie zyczy Ci zle,a czesto zycie plata rozne figle,dlatego musisz brac kazda ewentualnosc.Co do oplat to kazda aplikacje musisz sobie oplacic,bo chyba tobie zalezy na uregulowanie statusu i mozliwosci pracowania legalnie tutaj ,a nie sponsorowi,prawda? A co do adwokata,to juz jest kwestia ,ze tak powiem szczescia,nigdy nie masz pewnosci,czy trafisz dobrze,ale uwierz mi ze bez adwokata bedzie Ci bardzo trudno,chyba ze jestes na tyle "obstukany" w prawie i znasz wszystkie paragrafy,ze nie bedzie ci potrzebny adwokat.Cennik za poszczegolne aplikacje jest na stronie USCIS.Powtorze raz jeszcze tak jak Gal i Sly6 napisali sponsorowanie pracownicze jest dlugotrwale i bardzo kosztowne,co nie znaczy ze nie masz szans.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze i prostszy, tylko trzeba sobie odpowiedziec na pytanie, czy czlowiek jedzie do USA popracowac, doksztalcic sie itp. czy glownym celem jest zdobycie GC

wez jeszcze pod uwage, ze tego pracodawce naprawde trudno znalezc, a chyba juz w ogole ciezko jak robi sie to bedac poza USA - niech sie wypowie, ktos kto probowal, bo moje doswiadczenia, choc niewielkie na tym polu swiadcza o tym, ze jest ciezko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzmy ze hotel zatrudnia pareset ludzi i nie bedzie problemu zeby wystawil mi taki dokumenty - tak jak pisalem pracowalem tam ostatnie 3 lata wiec jedyny problem jaki widze to pieniadze jakie musze wydac i czy ewentualnie pozniej bede miec odmowe uzyskania GC - nie jade do usa zeby dostac gc ale zeby pracowac normalnie to trzeba to miec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zeby pracowac legalnie w USA mozesz miec wize pracownicza i moze od tego zacznij,,jak ja dostaniesz to bedziesz myslal dalej co robic...

nie wiem czy wiesz ale urzad lubi sprawdzac danego pracodawce czy tak naprawde nie ma nikogo na Towje miejsce bo pracodawca moze wystawic Ci kwit a co zrobi urzad to juz inna sprawa,,byly juz takie przypadki ze niby pracodawca wystawil kwit ale urzad napisal ogloszenie i sie wydalo ze bylo sporo osob na to stanowisko i wyszlo wielkie nic

a co do tych slubow to biora to ludzie z milosci,dla GC,,ze nie moga liczyc na sponsorowanie pracownicze

A czy masz cos zrobic z tym?dobrze poczytaj forum,,przemysl pewne sprawy i wtedy zadecydujesz co masz robic dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...