Skocz do zawartości

Czy Tak Da Rade?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie pisze w sprawie emigracji do USA poniewaz moji znajomi przyjezdzaja na swieta z Florydy chcialbym sie zabrac z nimi do usa. Wpdalem na pomylse w sprawie wizy turystycznej poniewaz boje sie odmowy wizy jadac do konsula chcialbym wize zalatwic sobie za posrednictwem jakiegos organizatora wycieczki turystyczno objazdowej po USA. Szukalem w internecie sa oferty wycieczek do usa i nie wszedzie posrednicza i zalatwiaja wizy. Mysle ze zrobilbym to w ten sposob iz wplacam 10% sumy za wycieczke czekam az oni zalatwia i wbija w paszport wize pozniej sie wycofuje trace 10% sumy ale wize mam i jade do usa? czy to jest wogole mozliwe? jesli nie to czy jadac na wakacje jako turysta z biura podrozy do usa moge tam zostac i nie wracac? prosze o rady jesli zna ktos podobne mozliwosci? mam 19 lat i ukonczona szkole srednia dlatego boje sie ze wizy w normalny sposob nie dostane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem ci jedno. wyjezdzajac tak do usa za duzo w kraju tym nie zdzialasz. zostanie ci praca na budowie(o ile znajdziesz w dobie kryzysu)nie wiem jakie sa warunki takiej wizy. moze byc ona wydana tylko na czas okreslony w wycieczce tzn jednorazowego wjazdu na pol czy rok. wtedy co zrobic. a jak jeszcze przy odprawie wbije ci adnotacje ze nie mozesz uregulowac statusu w usa zostaja w tym kraju to jestes skazany albo na powrot albo na pozostanie nielegalnie albo szukac zona amerykanki :(. to dosc sliska spraw i zapewne nie jestes pierwsza osoba ktora mysli w podobny sposob. tylo nie wiesz czy czasami biuro podrozy nie trzma twojego paszportu jak nie zaplacic reszty kwoty. przeciez sie nie spytasz bo wywesza ze cos kombinujesz. jak to mowia ryzyk fizyk .kto nie kombinuje ten nie ma ale odradzalbym pozostanie w usa nielegalnie. ludzie z pappierami potracili prace a pracodawcy boja sie zatrudniac bez numeru SS. mieszkam od dluzszego czasu w usa i powiem ci ze mimo ze skonczylem studia pracy za duzo to nie ma. powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie w zadnym wypadku

po pierwsze jesli zostaniesz na wizie turystycznej to zostajesz nielegalnie co juz jest zlamaniem prawa.

Po drugie jest bardzo ciezko o prace na nielegalu

Po trzecie nie masz zadnego zawodu to klapa na calej linii

nie ma przyszlosci nigdzie

Najpierw zrob szkole zdobadz zawod naucz sie jezyka a

potem pomysl o wyjezdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak jeszcze przy odprawie wbije ci adnotacje ze nie mozesz uregulowac statusu w usa

grzes jak bedzie miec taki wpis to nawet i 10 zon amerykanek nic nie poradzi na to,,,wiec slub odchodzi oraz tez zmiana statusu

Krzysztof Benz czy cos robisz za posrednictwem czy bez to masz rozmowe z Konsulem i jak bedziesz miec wycieczke i za 10 tys dol to mozesz wizy nie otrzymac,,,inna sprawa ze jesli bys z takiej podrozy nie wrocil tzn wyjezdzasz z grupa to ogranizator ktory chce miec spokuj z urzedem zglosi to wladzom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiu,

Zdobadz jakis zawod, bo po szkole sredniej, a szczegolnie po liceum ogolnoksztalcacym to nie bardzo sie odnajdziesz.

Chyba, ze zawodowke skonczyles, to moze jeszcze znajdziesz jakas w miare poplatna prace - jesli jestes mechanikiem samochodowym, blacharzem, lakiernikiem, hydraulikiem itp.

Ale po ogolniaku - to nie radze. Nawet jak znasz super angielski, to mimo wszystko nie masz zawodu. Wiec zostanie Ci prawdopodobnie jak ktos tu slusznie wczesniej napisal - ciezka praca fizyczna na budowie dla polskiego kontraktora albo sprzatanie jak wolisz, choc i tam bardziej preferuja kobiety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Witam ponownie zrezygnowalem z wycieczki itp. Wlasnie moja matka podsunela mi pomysl iz przepisze na mnie swoja firme siec Kwiaciarni i dodatkowo szkole mam w sumie juz koncze ale zaocznie LO. Mysle ze taki pomysl moze wyjsc tylko na dobre w sensie zebym dostal wize poniewaz bede bardziej wiarygodny tak mysle. Co o tym sadzicie? Czy zwiekszam swoje szanse? Chcialbym dostac wize turystyczna nastepnie moge miec prace w Polskim sklepie znajmoge z Florydy i mysle ze on moglby mi pomoc w otrzymaniu stalego pobytu? prosilbym o wasze zdanie co o tym sadzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chcesz zyc jak szczur i patrzec jak mozna zyc to powodzenia! Pamietaj, ze USA dla nielegalnych sie skonczylo, chyba ze jestes tu juz kilka lat, masz prawko i fach w reku, wtedy bedziesz niezle zyl, choc nie az tak strasznie lepiej niz w Polsce. Pomysl lepiej, aby zaczac jakas porzadna szkole, nie dla tytulu, ale dla zawodu i z takim zawodem to mozesz emigrowac, ale tez moze sie okazac ze dostaniesz i w Polsce dobre pieniadze. Znajomy moze ci pomoc w otrzymaniu zielonej karty tylko jezeli zna jakies amerykanki, bo sklepem nic nie pomoze, a sam moze stracic, wiec badz ostrozny, bo czesto nawet rodzina sie wypiera swoich czlonkow. Jestes mlody i caly swiat masz pod nogami, wiec lepiej przemysl swoja decyzje dokladnie, bo Ameryka to ladna okladka a srodek nie az tak wiele lepszy od Polski- mowa o legalnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie zrezygnowalem z wycieczki itp. Wlasnie moja matka podsunela mi pomysl iz przepisze na mnie swoja firme siec Kwiaciarni i dodatkowo szkole mam w sumie juz koncze ale zaocznie LO. Mysle ze taki pomysl moze wyjsc tylko na dobre w sensie zebym dostal wize poniewaz bede bardziej wiarygodny tak mysle. Co o tym sadzicie? Czy zwiekszam swoje szanse? Chcialbym dostac wize turystyczna nastepnie moge miec prace w Polskim sklepie znajmoge z Florydy i mysle ze on moglby mi pomoc w otrzymaniu stalego pobytu? prosilbym o wasze zdanie co o tym sadzicie?

Prawda jest taka, ze za bardzo kombinujesz a znam takich, którzy jak Ty kombinowali i do dzis siedza w PL bez mozliwosci wyjazdu na zadna z wiz gdyz konsul takie przekrety zna na codzien i nie radze go oszukiwac - Pierwsze pytanie padnie o twoje dochody i o rozliczenia z ostatnich lat i lezysz bo Ty masz 19lat, zadny z ciebie biznesman tylko osoba, ktora za wszelka cene chce "zwiedzac ameryke"... Chcesz wyjechac do USA legalnie i bez zadnych problemow; Idz na studia, zalicz 2 semestry i zglos sie na wyjazd programu W&T; wize J-1 dostaniesz, wyrobisz sobie SSN i bedziesz mogl legalnie popracowac przez kilka miesiecy... Podczas studiow mozesz wyjezdzac co roku na program... Pozyjesz sobie kilka miesiecy za oceanem, bedziesz wiedzial jak tu jest i czy ci sie w ogole podoba... ale bez wyksztalcenia w USA wiele nie zdzialasz i studia warto by miec wiec wez wyksztalcenie takze pod uwage...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...