Skocz do zawartości

Wiza K1


aneri

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich -mam problem i potrzebuje rady- wraz z narzeczonym staralismy sie o wize K1 ,w listopadzie 2009 otrzymalam ja waznosc wizy w paszporcie do maja 2010 -i zaraz w listopadzie wylecialam do USA -na granicy nie bylo problemow wbito mi jedynie waznosc wizy na 90 dni tj do 25 lutego 2010 niestety na pocztku grudnia dostalam wiadomosc z kraju ze moja 78 letnia matka jest ciezko chora bardzo powazny stan wrocilam do Polski-teraz jest juz wszystko ok i w zwiazku z tym chcialabym ponownie wyleciec do USA -problem tego typu czy na ta sama wize moge leciec ponownie czy musimy z narzeczonym od poczatku starac sie o te wszystkie dokumenty dotyczace tej wizy tym bardziej ze i badania sa aktualne a i termin mam na mysli te 90 dni nie minal do zawarcia zwiazku-prosze o rade i informacje na ten temat-- pozdrawiam wszystkich aneri

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz kilka wyjsc,,,starac sie o wize jeszcze raz,,wyjsc za maz w Polsce i tutaj skladac papiery

bo wiza k-1 ma na 1 wjazd,,,sam zobacz ze masz tam cyfre 1 na wjazd

ps dobra jestes Corka ze przelozylas dobro Matki nad legalizacja pobytu,,nie zawsze tak jest milo i dobrze w tym zyciu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

witam wszystkich ktorzy moga udzielic madrej rady i pomocy CO ROBIC!!!--mamy chyba pecha z narzeczonym!-- mam pytanie --w Polsce w ambasadzie dostalam promese wizy K-1 a wlasciwie reissuance tej wizy wazna do 13 lutego 2010 do tego czasu mielismy sie z narzeczonym pobrac, do Stanow wlecialam 7 lutego a juz 8 lutego stawilismy sie do urzedu by zarejestrowac nasz zwiazek i tu wynikl problem --chcielismy wziac slub 11 lutego lecz braklo nam doslownie 1 godziny do odczekania tych 72 godz od zgloszenia -ustalono nam date slubu na 16 luty --nie bylo mowy o innym terminie- tym bardziej ze 12 lutego bylo swieto w USA-slubow nie udzielaja choc pracuja a 15 lutego urzad nie pracuje bo wolne za 12 lutego(straszny pech i kolomyja :-( wjazd wbity w I-94 na granicy mam wazny do 6 maja -moje pytanie brzmi--czy jesli pobierzemy sie 16 lutego jestem juz nielegalnie tzn czy wygasla mi waznosc tej mej wizy k-1 a slub wziety 16 lutego okaze sie za pozno wziety--czy to nie ma znaczenia bo w sumie jako tako na terenie USA jestem legalnie ---

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich ktorzy moga udzielic madrej rady i pomocy CO ROBIC!!!--mamy chyba pecha z narzeczonym!-- mam pytanie --w Polsce w ambasadzie dostalam promese wizy K-1 a wlasciwie reissuance tej wizy wazna do 13 lutego 2010 do tego czasu mielismy sie z narzeczonym pobrac, do Stanow wlecialam 7 lutego a juz 8 lutego stawilismy sie do urzedu by zarejestrowac nasz zwiazek i tu wynikl problem --chcielismy wziac slub 11 lutego lecz braklo nam doslownie 1 godziny do odczekania tych 72 godz od zgloszenia -ustalono nam date slubu na 16 luty --nie bylo mowy o innym terminie- tym bardziej ze 12 lutego bylo swieto w USA-slubow nie udzielaja choc pracuja a 15 lutego urzad nie pracuje bo wolne za 12 lutego(straszny pech i kolomyja :-( wjazd wbity w I-94 na granicy mam wazny do 6 maja -moje pytanie brzmi--czy jesli pobierzemy sie 16 lutego jestem juz nielegalnie tzn czy wygasla mi waznosc tej mej wizy k-1 a slub wziety 16 lutego okaze sie za pozno wziety--czy to nie ma znaczenia bo w sumie jako tako na terenie USA jestem legalnie ---

mylisz dwie rzeczy

wize na wlot masz wazna do 13 lutego i poprawnie wlecialas w czasie waznosci

na slub masz 90 dni od wlotu do USA, czyli do maja

niczym sie nie prejmuj, nie masz zadnego problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za podpowiedzi, ale jest wlasnie jeszcze jedno ale w tej sprawie otoz-moj pierwszy wlot do USA na wizie k-1 byl17 listopada w grudniu musialam wracac do Polski sprawy rodzinne -po powrocie dostalam reissuanse wizy k-1 i w ambasadzie powiedzieli mi ze do 13 lutego musimy sie pobrac bo te 90 dni ciagnie sie od mego pierwszego wjazdu a teraz na granicy wbili mi wazny pobyt do maja--jak wiec to jest jesli pobierzemy sie z narzeczonym teraz po tym 13 lutego czy beda problemy w imigracyjnym czy cos zrobimy nielegalnie ? czy tak jak pisze KW nie ma problemu te 90 dni zalicza od drugiego wjazdu? i jeszcze jedno pytanie --jesli bym teraz wyjechala a np w czerwcu ubiegala sie o wize turystyczna jaka jest szansa jej dostania-- strasznie zagmatwane to prawo amerykanskie a z tego wszystkiego mam juz metlik w glowie co robic by wszystko bylo legalnie????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co dokladnie masz na tej pieczatce

z przodu na bialej kartce masz admitted until.... i class K1 - to jest data do kiedy musisz wziasc slub

nie wiem jak na to wszystko wplywa twoj reisuance

ale jakby cos bylo to by ci pewnie powiedzieli na granicy

a tak wogole to masz ta stara I-94 a listopada, czy ci ja zabrali przy wylocie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co czytam w necie to chyba te pierwsze 90 dni cie obowiazuje

przydala by sie opinia prawnika.......

a slub w koncu wzieliscie

jesli sie wjechalo na K1 i nie wzielo slubu w termini to chyba nawet nie wolno legalizowac pobytu,

a moze po prostu jest sie nielegalnie i mozna skladac AOS z I-130

nie wiem

Karinko pomoz!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...