Skocz do zawartości

Dochody


pelasia

Rekomendowane odpowiedzi

kiedys pytalam o to na formum ale niestety nikt mi nie udzielil odpowiedzi ( moze jest to tak oczywiste ze wszyscy stwierdzili ze gdzies doczytam, no ale tak sie nie stalo i nadal nie wiem)

chodzi o dochody,(GC- malzenstwo) we wniosku jest pytanie o dochody obecne, takze o rozliczenia podatkow( rozlicza sie co roku) i pole do wpisania total income za ostatnie 3 lata.

no i w 2006 i 2007 roku maz nie mial zarobkow wymaganych do sponsorowania, no ale w 2008 i 2009 ma dochody wyzsze niz wymagane.

no i moje pytanie brzmi, czy licza sie dla USCIS wszystkie te lata czy tylko i wylacznie obecny rok? oczywiscie moge poczekac w wyslaniem dokumentow do czasu rozliczenia sie za 2009 rok i wtedy bedziemy mieli w aplikacji tylko

2007 - ponizej wymaganej kwoty

2008- powyzej wymaganej kwoty

2009- powyzej wymaganej kwoty

2010- obecnie - powyzej wymaganej kwoty.

czy ktos sie orientuje? dziekuje za czas i chec pomocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w instrukcjach mamy ze:

"To qualify as a sponsor, you must demonstrate that your income is at least 125 percent of the current Federal poverty guideline for your household size."

Tak więc do obliczeń używa sie ostatniego rozliczenia podatkowego albo nawet obecnego dochodu jesli potrafisz udowodniec np listem od pracodawcy

W pk 25 na I864 pytaja się o trzy ostatnie rozliczenia, ale nie pisze nigdzie ze wszystkie sie muszą kwalifikowac

tu chyba bardziej chodzi o to czy ktos placil podatki

w pk 23 pytaja sie o current income i ten musi sie kwalifikowac

23 - Current Individual Annual Income. - Enter your current individual earned or retirement annual income that you are using to meet the requirements of this form and indicate the total on this line.

You may include evidence supporting your claim about your expected income for the current year if you believe that submitting this evidence will help you establish ability to maintain sufficient income.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem taka sama sytuacje i bylo ok. Moja zona dopiero co skonczyla studia wtedy, wiec odpowiednie dochody uzyskala w roku obecnym (tzn zeszlym), ale dwa poprzednie byly ponizej i wszytsko poszlo gladko i szybciutko. No ale to zawsze moglo byc szczescie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Oczywiscie, ze tak (choc to wielka rzadkosc, bo jednak bedzie za ciebie odpowiedzialny do 10 lat i malo jest osob chcacych isc w tak wielki klopot dla zupelnie obcej osoby) i sporo jest o tym na forum, wystarczy poszukac. Wpisz w wyszukiwarce I-864a i wyskoczy tego multum, albo joint sponsor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem taka sama sytuacje i bylo ok. Moja zona dopiero co skonczyla studia wtedy, wiec odpowiednie dochody uzyskala w roku obecnym (tzn zeszlym), ale dwa poprzednie byly ponizej i wszytsko poszlo gladko i szybciutko. No ale to zawsze mogło byc szczescie :blink:

Mam pytanie jeżeli ostatnie dwa lata osiągają próg do sponsorowania ... lecze 3 rok nie osiaga czy moga dac RFE ? Czy NVC patrzy zeby ostatni rok byl wporzadku ? Chodzi mi o co-sponsora .

Następne pytanie bo w I 864 pisze ze wymagają żeby dołączyć Transcript tylko z ostatniego roku ...

Pisze ze resztę jak chce mogę dołączyć i napisać ze dołączyłem

Czy NVC nie "doczepi sie " jeśli dołączę tylko ostatni transcript ... ?

Bo dużo ludzi wysyła z 3 lat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem na ile moje myslenie jest logiczne, ale wydaje mi sie, ze liczy sie tylko ostatni rok, a poprzednie ewentualnie zwiekszaja wiarygodnosc sponsora. Poza tym pamietaj, ze assets pomagaja tutaj, wiec jakiekolwiek oszczednosci itd moga wyrownac strate w income.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Witajcie,

Mam 2 pytania odnosnie formularza I 864:

1/ Moj maz jest obecnie zarejestrowany jako bezrobotny, wiec w formularzu wpisal Unemployed. Dostaje jednak benefits i zastanawiam sie czy powinien to wpisac w swoich dochodach? Czy dac sobie spokoj I wpisac poprostu $ 0,00? Bo pieniadze sa przelewane na karte debetowa i nie bardzo ma mozliwosc, aby to udokumentowac. Dodam, ze moj szwagier bedzie joint sponsorem I ma wystarczajace srodki aby mnie sponsorowac.

2/ Moj maz nie rozliczal sie za rok 2010 gdyz mieszkal przez ponad rok poza USA, wiec nie pracowal tutaj. Czy w takim razie powinien napisac , ze 2010 bylo $ 0,00 napisac wyjasnienie dlaczego?

Przyszlo mi tez do glowy aby pominac 2010 rok i wpisac rok 2009, w ktorym wykazal dochody I moze tez przedstawic transkrypt z tego roku..

Poprawcie mnie jesli sie myle i poradzcie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...