Skocz do zawartości

Wyjazd


Anim.

Rekomendowane odpowiedzi

Mysle ze zostanie w PL na studia to najlepsze rozwiazanie, radze Ci jednak jechac np. na work and travel na wakacje, wtedy przekonasz sie jak jest w usa, no i najwazniejsze dostaniesz social security number, ktory o ile sie nie myle? jest przyznawany na zawsze...jesli chodzi o studia, to jest wiele filii uczelni amerykanskich w PL np. Clark University www.clarkuni.eu (Lodz, Warszawa) po ukonczeniu ktorego otrzymujesz amerykanski tytul MASTER i Twoj dyplom nie mowi nic ze studiowales w PL, wyglada tak samo jak ten ktory dostaja absolwenci clarka w usa...sama jestem na tej szkole stad moja wiedza na ten temat. Poza tym, studiujac tam mozesz wyjechac na jeden lub dwa semestry do usa studiowac na glowny Clark Uni w Worcester MA (sama bylam na jednym semestrze) kosztuje nieduzo(jak na amerykanska uczelnie), plus zawsze mozesz dostac stypendium na akademik. Po takiej szkole mysle ze szanse sa znacznie wieksze niz jesli masz polska mgr. Ale zeby studiowac na clarku musisz miec jakis licencjat, te studia sa mgr albo podyplomowe. Mam nadzieje ze to co napisalam cos pomoze! powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 27
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Ja mam pytanie odnosnie tematu, jednak troche inaczej niz kolega.

Z angielskim nie ma problemu, jestem pozbawiony polskiego akcentu, ze sluchu rozumiem hindusow i azjatow wiec jakos sie nie przejmuje natomiast np. jadac na W&T dostajac SSN, gdy konczy sie wiza, jak to jest z pobytem pozniej? czy przy zatrudnianiu sprawdzaja wize czy raczej patrza tylko na social? Czytalem tez na forum ze jak sie konczy J-1 to mozna na turystyczna przedluzyc ktora nie pozwala na prace ale czy ktos sprawdza takie rzeczy DHS na przyklad ze pracuje sie bedac na turystycznej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SSN dostajesz z adnotacja ze jest wazny do pracy tylko z dodatkowymi dokumentami z USCIS czym jest rodzaj wizy na jakiej przebywasz. Na wizie turystycznej nie mozna pracowac a wiza na program work and travel jest na okres 3-4 miesiecy wazna.

Jesli planujesz jakikolwiek manewr, ktory nie bedzie zgodny z prawem bedziesz mial popsuta kartoteke i w przyszlosci zakaz wjazdu. Wszystko jest odnotowywane a dodatkowo w przyszlosci (bardzo niedalekiej) bedzie jeszcze gorzej z przyjazdem, zmiana statusu, pozostaniem nielegalnie etc. etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki gal, czyli w jednym zdaniu odpowiedz na moje pytanie brzmi "Tak, wszyscy potencjalni pracodawcy oprocz SSN beda tez chcieli zobaczyc twoja wize" ?

Dodałbym jeszcze: "...ale większość nie ma pojęcia jak ta wiza wygląda." Pracodawca widzi, że na SS card jest adnotacja "ważne tylko z autoryzacją departamentu pracy" ale nie mają pojęcia jak ta autoryzacja wygląda. Części wystarczy pokazać wizę lub inny dokument potwierdzający, że jesteś legalnie (np. list z USCIS informujący, że Twoja aplikacja o przedłużenie wizy turystycznej jest pending) i to załatwia sprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bandian musisz o tym pamietac ze praca na sam numer bez pozwolenia jest nielegalna a co zycie pokazuje to inna sprawa

wiele osob pracuje majac sam numer,,prawko USA-ID i jako zyje ale jak dlugo to zycie pokaze

teraz wchodzi takie cos jak e-verify ,,pracodawcy nie ktorzy weryfikuja Twoj numer w tym systemie i jesli cos nie gra to mowia do wiedzenia ,a na jaka skale to wejdzie to czas pokaze bo nie ktorzy pracodawcy nie beda tego sprawdzac ale wtedy musisz wiedziec o tym ze z wyplata moga byc problemy i nic takiemu komus nie zrobisz ..Tak wiec wybor nalezy do Ciebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...