Skocz do zawartości

Wojsko W Usa


zarufka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chcialbym sie dowiedziec w jaki sposob mozna sie dostac do amerykanskiego wojska bez GC i bez amerykanskiego obywatelstwa...ja wiem ze wielu z was napewno napisze, ze wojsko w usa rowna sie wyjazd do Iraku lub Afganistanu...wiza turystyczna jest, ale to tylko po to aby moc tam wjechac i ewentualnie pojsc do recruitment office :) jesli ktos cos wie lub cos moze podpowiedziec (oczywiscie nie odradzajac wstapienia do wojska) to bede wdzieczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 67
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Jest taka mozliwosc ale nie jest to latwe i osoby spoza USA badz bedace nielegalnie niekwalifikuja sie do tego programu. Program polaga na tym, ze aby byc przyjetym nalezy byc w USA z wiza legalnie ponad 2 lata... Moj znajomy kolega wlasnie zakonczyl proces i podpisal kontrakt na 4 lata w US Army, Boot Camp zaczyna w Kwietniu - obywatelstwo po pol roku od rozpoczecia boot campu. oprocz wymaganego legalnego pobytu na wizie nalezy takze przejsc pozytywnie badania oraz zdac ASVAB (Armed Services Vocational Aptitude Battery) - egzamin dla Armed Forces na powyzej 50+ punktow z 99 mozliwych co nie jest takie latwe; Warto dodac, ze wymogiem dla osob z GC lub dla amerykanow jest uzyskanie 31 punktow dla US Army.

To U.S. Military with temporary Visa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chcialbym sie dowiedziec w jaki sposob mozna sie dostac do amerykanskiego wojska bez GC i bez amerykanskiego obywatelstwa...ja wiem ze wielu z was napewno napisze, ze wojsko w usa rowna sie wyjazd do Iraku lub Afganistanu...wiza turystyczna jest, ale to tylko po to aby moc tam wjechac i ewentualnie pojsc do recruitment office :) jesli ktos cos wie lub cos moze podpowiedziec (oczywiscie nie odradzajac wstapienia do wojska) to bede wdzieczny.

Skontaktuj sie @ z tym czlowiekiem. On tobie wszystko wyjasni szczegolowo.

http://sladamikonkwistadorow.blog.onet.pl/...,DA2009-05-22,n

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam !

A ja mam pytanie jak zrezygnowac z wojska w USA??

Moja dziewczyna poszla na "unitarke" tydzien temu i teraz prawdopodobnie jest na szkoleniu w North Carolina. Nawet nie wiem bo po tygodniu zabrali jej telefon wiec nie mam z nia kontaktu. Z tego co mi mowila za 9 tygodzni powinna miec "przysiege" i potem znowu jakies skzolenia 2 razy po 3 miesiace wiec w sumei 9 miesiecy. Z tym ze kontrakt podpisala na 6 lat. Z tego co mi mowila po 9 miesiacach napisala w formularzu ze chce byc w NYC (przy mnie) ale jak mi wiadomo z doswiadczenia to nie zawsze tak jest jak sie chce. Poki mialem z nia kontakt to sama juz do konca nie byla przekonana czy chce tam byc.

Wiec moje pytanie jak, co zrobic aby mogla zrezygnowac z wojska i zostac spowrotem cywilem bez wiekszych komplikacji??

Dzieki z gory za odpowiedz

pozdrawiam

Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za info ale cos czuje ze pewnie nic z tego nie bedzie;(

Bo z dziewczyna nie mam zadnego kontaktu a ze on ambitna to bedzie zdawala wszystko. Nawet nie mam jak jej podpwiedziec aby np oblala jakies testy to moze sami ja wyrzuca.

Mysle ze na unitarce jeszcze jest to mozliwe ale juz po przysiedze jest pewnie trudniej o ile wogole mozliwe.

Moze ktos ma jakies inne pomysly czy doswiadczenia jak bez komplikacji moze ona zerwac kontrakt i wrocic do zycia cywilnego, a przede wszystkim do mnie :) ??

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co zrozumialem co napisales, to ona jest w Rezerwie albo w Gwardii Narodwej, wiec bedzie miala treningi jeden weekend w miesiacu i raz do roku 2 tygodnie plus jezeli jednostka nedzie uaktywniona moze byc na aktywnej sluzbie do 18 miesiecy. Reszta czasu bedzie cywilem. Jezeli to co napisales na temat jej treningow jest niedokladne, to ona jest w Regularnym wojsku i z tego jest ciezko wyjsc. No na pewno nie bedzie w NYC (jezeli jest w Armii). Najblizsza baza do NYC jest w Ft Drum, NY. Niech odsluzy swoje i dostanie Honorable Discharge. Jezeli dostanie cos innego bedzie miala spore trudnosci w cywilnym zyciu. Moze nie dostac pieniedzy na szkole lub innych benefitow federalnych i pracodawcy cywilni niechetnie zatrudniaja ludzi po wojsku ktorzy maja maja Discharge inny niz Honorable. Jezeli obleje tety i wyleci z Basci Training to dostanie tylko General Discharge a to znaczy ze zolnierz wypelnial swoje obowiazki ponizej tego co powinien. I na koniec, podpisuje sie kontrakt na 8 lat, nie 6. Jak ja podpisywalem swoj kontrakt pierwszy raz to bylo na 3 lata aktywnej sluzby i 5 lat w IRR (Inactive Ready Reserve). Tak wiec jezeli jest w Aktywej Armii, i podpisala powiedzmy kontrakt na 2 lata aktywnej sluzby, to po wyjsciu do cywila bedzie jeszcze przez ten czas przez 6 lat w IRR i istnieje mozliwosc ze moze byc ponownie powolana. Dopiero po 8 latach, nie trzeba sie obawiac. Moj brat zluzyl 4 lata i 4 lata byl w IRR. Nie zostal powolany do Iraku bo wojna sie zaczela po 8 latach od podpisania kotraktu. Mam nadzieje ze jako tako wytlumaczylem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...