Skocz do zawartości

Podatkowo...


Covadonga

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 27
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Dzieki ogromne wszystkim za info. Mysle ze rozwialiscie moje podatkowe watpliwosci... Ostatnie pytanie jakie mialbym do was dotyczy zameldowania. Czy jesli moj "osrodek interesow" znajduje sie poza Polska i tam tez place podatki a ciagle jestem zameldowany w Polsce to czy to moze byc jakims problemem? Wedlug mnie nie ale chcialbym sie upewnic... Dzieki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zameldowanie to jedna sprawa'

a miejsce zamieszkania to inna sprawa

i teraz jesli jestes zameldowany a w nip podales ze mieszkasz po za Polska to wtedy nie masz interesu podatkowego w Polsce

a jesli nic nie podales w drukach nip ze jestes po za polska a nawet nie masz numeru nip to twoj interes jest w polsce nadal...\

jesli mi nikt niewierzy -ufa to nic nie stoi na przeszkodzie aby udac sie do urzedu skarbowego,,zadzwonic,,zadzwonic do Informacji Podatkowej ,,numer jest podany wyzej i sami zobaczycie jak jest

nie bedzie potem tak ze na forum podali cos i dlaczego mam miec klopoty

co innego jesli nie zamierzasz tutaj nic robic-mieszkac to rob jak uwazasz a co innego jak zamierzasz

ps wiele osob bedacych zagranica sklada taki nip ze jest po za Polska i wszystko ok

chyba kazdy z was ma znajomych,rodzine,,niech taka osoba uda sie do urzedu,,,moze pujsc do doradcy podatkowego i dostanie odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Dzieki ogromne wszystkim za info. Mysle ze rozwialiscie moje podatkowe watpliwosci... Ostatnie pytanie jakie mialbym do was dotyczy zameldowania. Czy jesli moj "osrodek interesow" znajduje sie poza Polska i tam tez place podatki a ciagle jestem zameldowany w Polsce to czy to moze byc jakims problemem? Wedlug mnie nie ale chcialbym sie upewnic... Dzieki!

No nie wiem czy w twoim przypadku to jest wszystko takie proste. Czy twoj "osrodek interesow" jest w USA? Jestes w USA na H1b czyli czasowo, a nie na stale. Mogloby zdarzyc sie, ze w Urzedzie Skarbowym zinterpretuja przepisy na twoja niekorzysc. Zalatwili Kluske i Optimus, moga zalatwic Ciebie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zameldowanie to jedna sprawa'

a miejsce zamieszkania to inna sprawa

i teraz jesli jestes zameldowany a w nip podales ze mieszkasz po za Polska to wtedy nie masz interesu podatkowego w Polsce

a jesli nic nie podales w drukach nip ze jestes po za polska a nawet nie masz numeru nip to twoj interes jest w polsce nadal...\

jesli mi nikt niewierzy -ufa to nic nie stoi na przeszkodzie aby udac sie do urzedu skarbowego,,zadzwonic,,zadzwonic do Informacji Podatkowej ,,numer jest podany wyzej i sami zobaczycie jak jest

nie bedzie potem tak ze na forum podali cos i dlaczego mam miec klopoty

co innego jesli nie zamierzasz tutaj nic robic-mieszkac to rob jak uwazasz a co innego jak zamierzasz

ps wiele osob bedacych zagranica sklada taki nip ze jest po za Polska i wszystko ok

chyba kazdy z was ma znajomych,rodzine,,niech taka osoba uda sie do urzedu,,,moze pujsc do doradcy podatkowego i dostanie odpowiedz

sly a czy orientujesz sie czy jesli zloze to uaktualnienie w US dopiero teraz w lutym 2010, ze nie zamieszkuje w Polsce od 2008r (wczesniej nie zrobilam tego) to mimo wszystko bede sie musiala rozliczac za 2009 czy dopiero bede chroniona za rok 2010?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy później...
problem polega na tym ze kazdy obywatel powinien dolozyc staran do aktualizacji drukow urzedowych,..

a co moze zrobic urzad to trzeba sie spytac w tej infolinii oraz u doradcy podatkowego ...

Wlasnie dodzwonilam sie do Krajowej Informacji Podatkowej (adres: www.kip.gov)

na pytanie jak mam sie opodatkowa w przypadku gdy:

- jest obywatelka Polski + stalym rezydentem USA/na stale przeprowadzam sie do USA/prace bede miala (ohh mam nadzieje B) w USA i jednoczesnie umowe o prace z firma polska

odpowiedz:

- jesli zamieszukiwac bedzie pani USA a nie Polskie - to wowczas podatki zaplaci Pani w USA i za dochod uzyskany w USA i dochod uzyskany w Polsce (pa powolal sie na umowe z 1974 o unikaniu podwojnego opodatkowania jaka podpisaly Polska z USA)

....a jak rozmawialam z osoba z US - to powiedziano mi, ze mam zaplacic podatek i W Polsce i w USA.

Zdaje sie, ze po prostu wybiore sie do US wezme kwit, ze przebywac na stale bede za granicami Polski. ehhh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podatki placisz tam gdzie jest twoj osrodek interesow zyciowych, w wypadku zycia i pracy w USA placisz podatki w USA ze wszystkich dochodow z calego swiata w danym roku podatkowym.

Nie placi sie podatkow i tu i tu. dowodem na to ze zaplacone masz podatki jest oczywiscie rozliczenie podatkowe przedstawione w urzedzie podatkowym.

http://www.irs.gov/businesses/small/intern...d=96493,00.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...