Skocz do zawartości

Petycja Imigracyjna A Wjazd Do Usa


zidane5us

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Moja matka w czasie swojego pobytu w stanach złożyła wniosek o zieloną karte (moje dwie siostry mają już obywatelstwo i ją sponsorują). W grudniu byłem w ambasadzie i dostałem 10-letnią wize, natomiast mojej 13 letniej siostrze, która ubiegała się o wize w ostatni piątek, wizy nie otrzymała. Czy to dlatego, ze ja jestem studentem drugiego roku, a siostra jedynie uczennicą gimnazjum, czy może w czasie kiedy ja ubiegałem się o wizę w ambasadzie nie mieli jeszcze informacji o zlozeniu petycji przez moją matke?

Czy jeśli ja dostałem wizę, a moja siostra nie, to czy istnieje wysokie prawdopodobieństwo zabronienia mi wjazdu na teren USA? bardzo proszę o odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moga Ci odmowic wjazdu jesli zobacza ze tam zostaniesz nielegalnie,bedziesz pracowac nielegalnie lub tez napislaes co innego we wniosku wizowym a co innego powiesz-pokazesz pod czas rozmowy na lotnisku

a dlaczego wizy Twoja siostra nie dostala wizy to moze byc wiele przyczyn,,od petycji zlozonej na nia-jesli ma zlozna ..a od braku pokazania co ja trzyma w Polsce i bedzie zachodzic podejrzenie ze nie wroci na czas i bedzie tam czekac na legalizacje pobytu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w swoim wniosku napisales o tym ze twoja matka jest w US? Jesli nie sklamales to problemow miec nie powinienes przez to ze siostra nie dostala wizy.

Najczesciej w konsulacie patrza nieprzychylnie na osoby ktore wjezdzaja na wizach turystycznych i potem dokonuja Adjustment of Status. Jesli twoja siostra figuruje w petycji matki to sprawa dla konsula wyglada tak ze siostra nie jedzie turystycznie a jedynie po to zeby zostac, podobnie jak jej rodzicielka. Na jej niekorzysc dziala rowniez to ze ma 13lat (moze byc podpieta pod petycje matki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mama ma zlozona petycje tylko dla siebie. Teoretycznie ja tez mogę być podpięty pod jej petycje gdyż nie mam ukończonych 21 lat. Natomiast wyjazd planuję dopiero na wakacje, a wtedy będę miał już ukończone te 21 lat. We wniosku zarówno ja jak i moja siostra wpisaliśmy, że mama przebywa aktualnie w stanach. Póki co mama jest tam legalnie. Do 20 lutego ma wbite pozwolenie do paszportu. Czy powinienem obawiać się zawrócenia na lotnisku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ani Ty ani Twoja siostra nie mozecie byc podpieci pod petycje Mamy, bo KAZDA osoba ma osobna petycje - to nie jest sponsorowanie przez prace tylko przez rodzine, a wedle prawa przez rodzine nie ma "podpinania" jesli sponsorem jest dziecko (czyli jesli dziecko, obywatel USA, sponsoruje rodzica). I nie ma znaczenia, ze ktos ma lat 5 czy lat 19 - Twoja siostra moze zlozyc petycje na Mame, zas Was czyli rodzenstwa, pod te petycje podpiac nie moze. Moze zlozyc na Was osobne petycje w kategorii "brat/siostra obywatela USA", ale czas oczekiwania na green card waha sie okolo 11 lat.

Na jej niekorzysc dziala rowniez to ze ma 13lat (moze byc podpieta pod petycje matki).

nie moze byc podpieta pod petycje matki

Teoretycznie ja tez mogę być podpięty pod jej petycje gdyż nie mam ukończonych 21 lat. Natomiast wyjazd planuję dopiero na wakacje, a wtedy będę miał już ukończone te 21 lat.

nie mozesz byc podpiety pod petycje matki, nawet jesli nie masz 21 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zidane5us co jakis czas pada takie pytanie,czy mozna byc zawroconym z lotniska?

mozna byc ale,,ale nie kazdy tak ma i kazda sytuacja jest inna

jesli lecisz na wakacje,bedzie widac ze wrocisz na czas a do tego nie sklamales we wniosku ds 156-157 to czego sie obawiasz>bedziesz wiozl narzedzia z soba-ubrania robocze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...