Skocz do zawartości

Technikum


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 34
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

If you did apply to Yale, I think we would have to treat your years at Technicum as the same as a two-year college over in the US.  In that case, you may apply as a transfer student to Yale.

To fragment maila, ktorego otrzymalem z Yale pytajac sie o to jak jest traktowane tam technikum. Ile w tym jest prawdy, nie mam pojecia:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i nawet jak u nas jest wyzszy poziom nauczania zwlaszcza w szkolach srednich

a tutaj co maja poziom za nauczania w high school - smiech na sali

no ale to jest ameryka oni zawsze sie uwazali i uwazaja ze najlepszych we wszystko

i pewnie mają wiele racji. bo w końcu zdecydowana większość cennych publikacji pochodzi z usa. poziom studiów graduate jest dużo wyższy niż w Polsce. W polse kazdy debil ma mgr. tutaj jest duuuuza selekcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fragment maila, ktorego otrzymalem z Yale pytajac sie o to jak jest traktowane tam technikum. Ile w tym jest prawdy, nie mam pojecia:)

Pewnie sugerowali się tym, co na temat technikum pisze Wikipedia: http://en.wikipedia.org/wiki/Technicum

W rzeczywistości nie sądzę by po ewaluacji dyplomu zaliczono Ci technikum jako 2 lata college. Być może kilka przedmiotów uznają za Advanced Placement classes, ale na pewno nie wszystkie.

Mogę się mylić. Najlepiej zrobić ewaluację i dopiero wówczas pytać o konkrety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie mnie też wydało się to lekko dziwne. Mam jeszcze pytanie co do matury. Wystarczy, że zdam polską czy koniecznie miedzynarodową? Pózniej też trzeba zdać egzamin TOEFL i SAT1 i SAT2 tak? CO do tych egzaminów to jest obojętna kolejność??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie można jednoznacznie powiedzieć, jakiej matury wymagają, wszystko zależy od tamtejszej uczelni jakiej wymagają i jakich egzaminów, bo nie zawsze wymagane są np. egzaminy SAT z tego co wiem... ale TOEFL na pewno, no chyba że masz GC :) . Po prostu wysyłaj maile do upatrzonych uczelni i wypytuj o kwestię matury, jednak w większości podobno bez różnicy to jest jaką maturę będziesz miał z polskiej szkoły średniej, najważniejsze są dla nich wyniki z egzaminów takich jak TOEFL, SATy, GRE i wiele innych.. Polecam zajrzeć na tę stronę i poczytać, osobiście bardzo mi pomogła... http://www.ets.org/

Taki test jak np. TOEFL można zdawać w Polsce..

Pzdr :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale lepiej wiedzieć wszystko wcześniej niż obudzić się za pózno.

No więc właśnie możesz już teraz kontaktować się z uczelniami i wypytywać co i jak a takze czytac na ich stronach internetowych informacje bo zazwyczaj mają dobrze opisane wszystko... bo jak sam powiedziałeś, lepiej wiedzieć wszystko wczesniej niz obudzic sie gdy bedzie juz za pozno :) A wszystko zalezy od uczelni co i jak, czego wymagają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...