Skocz do zawartości

Szybka Odnowa Paszportu ...


coralka

Rekomendowane odpowiedzi

czy ktos sie moze orientuje jak to jest? dostalam GC w lipcu (nowe nazwisko), moj paszport ('stare' nazwisko) wygasa 12grudnia 2010, zamowilam juz bilety do polski na wrzesien. slyszalam ze przy wyjezdzie z polski paszport musi byc wazny co najmniej 6 mcy? czy to prawda? GC nie jest wystarczajacym dokumentem? dodam ze lece LOTem, bezposrednio. chyba nie zdazylabym wyrobic paszportu w polsce bo bede tam okolo 10dni, w tak expresowym tempie chyba nie dostane, poza tym nie wiem jak wyglada cala procedura z umiejscowieniem aktu malzenstwa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

slyszalam ze przy wyjezdzie z polski paszort musi byc wazny co najmniej 6 mcy? czy to prawda

i prawda i nie prawda

to sie tyczy osob lecacych do USA ale jako turysci ale takie cos pisze na stronie Ambasady USA ze paszport moze byc wazny ale pobyt bedzie:

Paszport powinien być ważny 6 miesięcy ponad planowany pobyt w Stanach Zjednoczonych. Jeżeli ważność paszportu jest krótsza niż 6 miesięcy, wiza może być wydana, jednak zezwolenie na pobyt w USA zostanie ograniczone do daty ważności paszportu.

http://polish.poland.usembassy.gov/visas/n...w_to_apply.html

masz racje ze 10 dni to za malo na wyrobienie paszportu nawet w trybie szybkim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktos sie moze orientuje jak to jest? dostalam GC w lipcu (nowe nazwisko), moj paszport ('stare' nazwisko) wygasa 12grudnia 2010, zamowilam juz bilety do polski na wrzesien. slyszalam ze przy wyjezdzie z polski paszport musi byc wazny co najmniej 6 mcy? czy to prawda? GC nie jest wystarczajacym dokumentem? dodam ze lece LOTem, bezposrednio. chyba nie zdazylabym wyrobic paszportu w polsce bo bede tam okolo 10dni, w tak expresowym tempie chyba nie dostane, poza tym nie wiem jak wyglada cala procedura z umiejscowieniem aktu malzenstwa...

o umiejscowieniu aktu malzenstwa poczytaj w tym poscie:

http://www.usa.info.pl/board/index.php?sho...mp;#entry114638

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

paszport musi byc wazny ale moze byc wazny 1 dzien i maja Cie prawo przepuscic

to samo z wiza turystyczna ze majac wazny paszport 1 tydzien dostaniesz pobyt na granicy w USA na ten okres czasu

a GC pokazuje tylko ze nie potrzebujesz zadnej wizy aby leciec do USA i tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba zle sprecyzowalam pytanie, ale czy paszport musi byc wazny 6mcy w chwili wylotu z pl do usa jesli mam GC?

post Kariny:

Prawo mowi, ze paszport i bilet musza byc na to samo nazwisko. Zielona Karta i akt malzenstwa moga byc na nowe nazwisko, ale bilet kupujesz na nazwisko jakie jest w paszporcie.

wychodzi na to ze popelnilam blad. juz kupilam bilety na nowe nazwisko:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze raz napisze,paszport musi byc wazny na wylot i tyle

inna sprawa ze ma byc wazny 6 miesiecy dla osob ktore leca TURYSTYCZNIE a TY masz GC a to sa dwie rozne sprawy bo lecisz jako rezydent USA i masz odpowieni dokument aby przekroczyc granice ,,ja ktory nie mam GC musze miec odpowiednia wize .

ale i tak osobe z krotszym okresem waznosci paszportu sie pusci jak masz napisane wyzej w linku ktore dotycza osob ktore leca na wizach turystycznych tyle ze im pobyt sie da na okres waznosci paszportu i tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...