Skocz do zawartości

Szybka Odnowa Paszportu ...


coralka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Nie wiem czy tutaj powinnam pisac ale moze ktos posiada taka wiedze wiec zaryzykuje.

Mam dwuletnia zielona karte , moge podrozowac ale tu mam problem , musze szybko jechac do Polski ( choroba w rodzinie ) ale..... polski paszport mam przeterminowany , do tego na poprzednie nazwisko . Najblizszy konsulat w Miami ( jestem z SW Flroida ) ale oni podobno nie odnawiaja paszportow . Ambasade mam w Waszyngtonie .

Nie wiem co mam robic :):(;)

Nie spodziewalam sie ze bede musiala nagle pojechac wiec odnowe paszportu zawsze zostawialam na pozniej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Bedziesz musisala osobiscie sie stawic albo w konsulacie albo w ambasadzie, co masz blizej. Onie nie odnawiaja paszportow, wysylaja je do Polski, i zabiera to duzo czasu... Ty masz specyficzna sytulacje, wiec pewnie oni maja sposob zeby dac ci cos tymczasowego zebys mogla wyjechac. Wiem ze jak zlozysz papiery na paszport, to masz opcje dostania tymczasowy, ale nie wiem ile to zajmuje czasu. Zadzwon tam i pogadaj. Z doswiadczenia (konsulat w LA) mozna sie dodzwonic i sa konkretni w podawaniu info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za info , zaraz zadzwonie do konsulatu w Miami ( otwieraja o 14 ).

Z tego co wiem nie mozna juz latac na przeterminowanych paszportach.

Co do odnowy paszportu w Polsce to....... nie wiem jak to dlugo bedzie trwalo a ja nie moge byc w PL dluzej niz 2-3 tygodnie.

Najlepiej gdybym mogla dostac taki jednorazowy "paszport" na wylot i wlot.

Zadzwwonie to sie dowiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja odnawialam moj paszport w lipcu. Jestem w Bostonie, i najblizszy konsulat jest w Nowym Jorku. Probowalam zalatwic droga pocztowa, wyslalam wszystkie dokumenty i oplaty ( za paszport i przesylke), i list z prosba o zalatwienie droga pocztowa ze wzgledu na odleglosc. Ale dostalam list za kilka tyg ze nie ma takiej mozliwosci i trzeba sie stawic osobiscie, bo oni robia teraz odciski palcow. Pod koniec lipca bylam wiec w konsulacie osobiscie, i tez myslalam ze poczekam kilka miesiecy, bo pojdzie przez Polske , ale nowy paszport przyszedl juz w polowie wrzesnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja juz wszystko wiem , zadzwonilam do konsula i okazuje sie ,ze musze napisac do niego oficjalna prosbe. Byc moze ze wzgledu na okolicznosci nie bede musiala jechac do Waszyngtonu. Jesli sie zgodzi to wszystko bedzie zalatwienoe poczta . To jest paszport tymczaswoy , maksymalnie wazny do roku ale moze byc tez wazny tylko przez miesiac - zalezy od sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kilka lat temu moja ciocia (obywatelstwo polskie i usa) leciała z USA do Polski a że jest troszkę zakręcona, to nie zorientowała się, że oba paszporty ma przeterminowane.

Na lotnisku jej powiedzieli, że do Pl ją wpuszczą, ale że może mieć problem z powrotem. Faktycznie, do Pl ją wpuścili bez problemu i poradzili wyrobić paszport tymczasowy w ambasadzie USA w Warszawie (amerykański).

Wyrobienie tego tymczasowego trwało krótko (ale nie pamiętam dokładnie ile..) i na tym tymczasowym wróciła do USA.

Ale to było parę lat temu, nie wiem jak jest teraz... wg prawa migracyjnego polskiego, każdy ma prawo powrócić do swojego kraju (Polski) więc jak na mój rozum to powinni Cię wpuścić z nieważnym paszportem PL bo masz takie prawo powrotu do ojczyzny.. Ale nie zagwarantuję.

W Polsce można wyrobić paszport w trybie przyspieszonym (trwa to nawet tydzień). Trzeba chyba napisać podanie do kierownika urzędu paszportowego.

"Realizacja wniosku paszportowego w przyspieszonym terminie następuje w przypadku zaistnienia nagłych zdarzeń losowych - śmierci lub ciężkiej choroby osoby bliskiej przebywającej za granicą względnie konieczności pilnego wyjazdu celem poddania się operacji lub leczeniu.

Aby otrzymać paszport w przyspieszonym terminie należy złożyć podanie wraz z dokumentami uzasadniającymi konieczność pilnego wyjazdu - np. akt zgonu, zaświadczenie z placówki służby zdrowia, z Policji, placówki dyplomatycznej, itp. Dokumenty stanowiące załączniki do podania, uzasadniające pilny wyjazd mogą być nadesłane do Wydziału Spraw Obywatelskich fax. nr 852 02 02 czynnym całą dobę."

to punkt ze strony Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu (wpisałam w google "wydanie paszportu w trybie przyspieszonym" i to pierwszy lepszy link) http://www.poznan.uw.gov.pl/c/portal/layout?p_l_id=PUB.1.444

Poszukaj sobie informacji na stronie urzędu w mieście Twojego zameldowania (tam musisz się udać po paszport)

mam nadzieję, że nic nie pokręciłam i pomogłam trochę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KW masz racje z tym ze mozna tak bylo zrobic przy locie bezposrednim ale LOT od pewnego czasu ma inny regulamin i takie cos nie przejdzie

bo jesli by przeszlo to mozna leciec LOT-em a potem na granicy pokazuje sie paszport nie wazny i straz graniczna wpusci taka osobe ,,nawet jak nie ma dowodu-paszportu to tez wpusci taka osobe ale wtedy trzeba taka osobe sprawdzic w systemie i po sprawdzaniu czy mowi prawde :) wpuszca sie taka osobe ..

no ale jak napisalem LOT juz ma nowe zasady wiec takie cos nie przejdzie

starajac sie o paszport tymczasowy mozna go szybko dostac i wtedy czeka sie na paszport ten 10 letni ale paszport tymczasowy nie posiada cech biometrycznych i wtedy taka podroz do Kanady nie wyjdzie chyba ze ma sie wize wklejona :)

moniex z tym podaniem o paszport w 100% nie jest tak pisza

poniewaz znam przypadek kogos kto jechal zagranice na tzw wycieczke a nie na leczenie i dostal szybko paszport co nie oznacza ze ,,trzeba ta sprawe zalatwic u kierownika urzedu paszportowego czy na takie cos pozwoli ,,jesli tak to szybko to trwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...