Skocz do zawartości

Odmowa Wydania Zielonej Karty


Rekomendowane odpowiedzi

witam,

Dostalam informacje ze odmowiono mi wydania zielonej karty. Nie wiem jaki podano powod , gdyz list z wyjasnieniem jeszcze nie dotarl. Domyslam sie ze powodem mogla byc moja ciaza.

Odmowilam przyjecia szczepien wymaganych do ww oraz przeswietlenia klatki piersiowej do czasu porodu (poparte listem od moich lekarzy z US i Polski). I tak teraz nie opuszcze tego kraju, poniewaz moj maz tutaj pracuje oraz do porodu zoatalo niewiele czasu...

Moje pytanie, czy moge sie odwolywac od tej decyzji, ile mam czasu na opuszczenie tego kraju, czy w przeszlosci bede sie mogla ubiegac o wize turytyczna lub ponownie o zielona karte, czy tez droga dla mnie jest juz zamknieta?

K

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum chyba nie ma aż tak dobrych wróżbitów którzy ze strzępków informacji wiedzieliby dlaczego miałaś odmowę wydania zielonej karty, nie mówiąc o takich sprawach jak sam status (zielona karta jest tylko potwierdzeniem statusu), sposób uzyskania rezydencji itp.

Jedną z przyczyn mógł być np. utrata praw po rozpadzie małżeństwa z obywatelem przed okresem 2 lat. Tylko w pewnych przypadkach status można utrzymać. Jak widać odpowiedzi może być wiele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. musisz znac powod - to jest nawazniejsze

2. tutaj myslisz dwie rzeczy: osoby w ciazy NIE moga miec robionego przeswietlenia - to po pierwsze. Wiec nie moglas odmowic przeswietlenia, bo zaden lekarz by Ci takiego przeswietlenia i tak nie zrobil. Po drugie - przeswietlenie nie jest obowiazkowe. Przeswietlenie jest wtedy kiedy proba na gruzlice jest wieksza niz 5 mm. I nawet gdyby tak bylo to wtedy urzednik czeka na to az ktos urodzi i doniesie/dosle brakujace dokumenty. Czy Ty mialas taka probe robiona?

3. Jesli ktos odmawia szczepionek to musi starac sie o waiver. Czy ten waiver bedzie zatwierdzony to juz inna sprawa. Czy mialas prawnika, ktory zajmowal sie Twoja sprawa?

4. Urzednik ma zawsze prawo do odmowy green card jesli ktos nie wezmie szczepionek i nie bedzie staral sie o wiaver/badz waiver bedzie odrzucony. Ale nigdy nie spotkalam sie z tym aby odmowiono green card kobiecie w ciazy jesli jedynym powodem mialoby byc to, ze nie chciala szczepionek, bo byla w ciazy. Wtedy - a mowie to z doswiadczenia wielu osob - urzednik mowil nam aby doslac szczepionki i wymagane badania po urodzeniu dziecka albo kiedy matka przestanie karmic itd. A sprawa szla na polke i byla jako "pending". Nigdy nie spotkalam sie z odmowa. Czesto rozmawialam z urzednikiem i w kulturalny sposob mowilam o co chodzi, a urzednik pytal kobiete w ciazy czy zgadza sie na takie warunki i wtedy naprawde nie bylo problemow. Dlaczego u Ciebie bylo inaczej - nie wiem.

Trzeba by znac wiecej szczegolow aby Ci pomoc.

Byc moze bedziesz mogla sie ubiegac o green card ponownie jesli odmowa jest spowodowana TYLKO tym, ze nie dostarczylas szepionek. Wtedy trzeba od nowa wszystkie dokumenty zlozyc, znowu oplaty itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum chyba nie ma aż tak dobrych wróżbitów którzy ze strzępków informacji wiedzieliby dlaczego miałaś odmowę wydania zielonej karty, nie mówiąc o takich sprawach jak sam status (zielona karta jest tylko potwierdzeniem statusu), sposób uzyskania rezydencji itp.

Jedną z przyczyn mógł być np. utrata praw po rozpadzie małżeństwa z obywatelem przed okresem 2 lat. Tylko w pewnych przypadkach status można utrzymać. Jak widać odpowiedzi może być wiele.

Nie pytam dlaczego odmowiono wydania zielonej karty tylko czy moge sie odwolywac, ile mam czasu na opuszczenie kraju i inne opisane wyzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tego nikt Ci nie powie, bo nie znamy tresci listu ktora dostaniesz. Raczej nie bedzie tam napisane, ze masz wyjechac poza USA.

Jesli masz odmowe tylko z powodu szczepionek a nie ubiegals sie o waiver to odwolanie nie ma sensu, bo starcisz sporo czasu i pieniedzy. Lepiej zaczac wszystko od poczatku.

Czy ubiegalas sie o waiver od szczepionek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do wizy turystycznej to jak sadzisz jak zareaguje Konsul jak zobaczy ze mialas odmowe zielonej karty?male masz szanse na wize w takim przypadku nawet jesli chodzi o szczepionke...regulowalas status bedac na wizie turystycznej,studenckiej,J-1 lub tez wjechalas na tych wizach na teren USA?

a czy masz zakaz wjazdu to zobaczysz co Ci przyjdzie

zobacz co napisala Karina ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...