Skocz do zawartości

Powrot Do Usa / Dwa Rozne Nazwiska


Rekomendowane odpowiedzi

Chcialam zapytac czy ktos sie orientuje .................. mam paszport na poprzednie nazwisko , zielona karte na nowe nazwisko. Musze jechac do Polski .

Wiadomo ,ze bilet bedzie na nazwisko w paszporcie . Czy nie bede miala problemow z powrotem do USA ? Bede miala ze soba akt slubu , prawo jazdy .

Czy ktos mial taka sytuacje ?

Czy mozna tak wrocic do USA ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi sie ze bilet powinien byc na nazwisko z zielonej karty, bo przeciez to jest twoje nowe nazwisko, a zawsze ze soba warto miec akt slubu i wszystko pownno byc w porzadku pozdrawiam :)

nazwisko na bilecie musi byc zgodne z nazwiskiem w paszporcie ,w tym przypadku bilet musi byc na nazwisko panienskie,natomiast dodatkowo bierze sie akt slubu i oczywiscie GC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bilet musi byc na nazwisko w paszporcie bo paszport jest dokumentem "podrozniczym" . Jesli lecisz przez inne kraje to nikogo Twoja GC nie interesuje . Jest potrzebna tylko do przedstawienie przy powrocie do USA. Ja tez w paszporcie nie mam vizy dlatego bede miala ze soba akt slubu zeby potwierdzic nazwisko na GC ( zabiore wszystkie dokumenty na nowe nazwisko ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zuzia tylko ze elmo leci jako turystka a nie na GC

juz wiele razy bylo to pisane na forum elmo,,,podaje to jeszcze raz:

Jeśli mam obecnie ważną wizę, ale niedawno wyszłam za mąż i zmieniłam nazwisko, czy muszę ubiegać się o wizę wydaną na nowe nazwisko?

Nie, amerykańskie przepisy nie wymagają, aby uzyskała Pani wizę wydaną na nowe nazwisko. Może Pani podróżować do Stanów Zjednoczonych z wizą i paszportem wydanym na nazwisko panieńskie oraz kopią aktu małżeństwa na dowód zmiany nazwiska. Jeśli jednak chciałaby Pani uzyskać nową wizę wydaną na nowe nazwisko, może się Pani ubiegać o nią na ogólnych zasadach.

http://polish.poland.usembassy.gov/poland-pl/q13_2006.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...