Skocz do zawartości

Rezydent Warunkowy ?


raelber

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Serdecznie

Czy ktoś z Was orientuje się w temacie "REZYDENTA WARUNKOWEGO" doczytałem się, że przysługuje to osobom "Warunkowa rezydencja przyznawana jest osobom, ktore otrzymują pobyt stały na podstawie małżeństwa z rezydentem lub obywatelem" Czyli jeśli moja Żona posiada green card status stałego rezydenta na stałe ja mam prawo starać się o status warunkowego rezydenta? Proszę o odpowiedź szczególnie KARINE:) z tego względu, że wiem, że wie wszystko na ten temat:) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, jak to wyglada w przypadku malzonki z zielona karta, ale ja otrzymalem te tymczasowo rezydenture po malzenstwie z obywatelka. Karta jest wazna 2 lata i po tym okresie mozna sie starac juz o normalna zielona karte. W twoim przypadku proces trwalby kilka lat, ale jezeli dobrze pamietam warto takie cos zlozyc, w najgorszym przypadku mozna przeniesc papiery do innej kategorii, gdy malzonka zrobi obywatelstwo, albo doczekasz sie na swoja kolej, choc to pewnie z kilka dobrych lat bedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

conditional GC dostajesz jesli po slubie z obywatelem nie minelo wiele czasu (chyba 2 lata jest ta granica)

conditional GC dostaje sie na 2 lata,i przed uplywem tego czasu musisz znowu odnowic romans w immigration

i postarac sie o zniesienie conditional- po czym dostajesz GC na 10lat

w przypadku slubu z rezydentem sprawa wyglada inaczej,

najpierw rezydent sklada petycje na ciebie :I-130,Petition for Alien Relative

i czekasz na swoj nr vizy imigracyjnej, to trwa kilka lat,

i dopiero kiedy dostaniesz swoj nr vizy imigracyjnej mozesz skladac petycje o GC

w przypadku slubu z obywatelem US nie musisz czekac na ten nr, dostajesz go od razu

poczytajna oficjalnej stronie:

http://www.uscis.gov/portal/site/uscis/men...000082ca60aRCRD

:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...