Skocz do zawartości

Ile Można Się Uczyć W Usa Na Wizie Turystycznej.


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 23
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

gal ma absolutna racje, jesli sam mozesz sobie okreslic ile chcesz sie uczyc to tyle sie bedziesz uczyc, nie daja dluzszego pobytu na wizie turystycznej niz 6 miesiecy, moga ci takze dac 2 tygodnie jesli plan nauki nie przypadnie urzednikowi do gustu i stwierdzi ze wiza studencka jest do nauki a nie turystyczna. wszystko zalezy od urzednika na granicy i Ciebie.

zycze powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja zapytam o coś nieco innego.. lecę do USA pod koniec marca, a wracam 10 kwietnia. Jakis czas po powrocie z USA planuje zapisac sie do szkoły językowej w USA na kursy intensywne, (nie bede sie jeszcze do tej szkoly zapisywac gdy bede w Nowym Jorku, co najwyzej bede ją tylko oglądać..) na stronie internetowej szkoły można formularz wypełnić, oni mi przyślą I-20 i będę się ubiegać o wizę studencką... kursy chce zacząć w Nowym Jorku juz od czerwca przez ok. półtora miesiąca... I teraz pytanie... bo podobno jak sie wraca z USA to trzeba kilka miesięcy odczekać, przynajmniej tak jest na wizie turystycznej, a jeśli ja załóżmy, że będę miał wizę studencką to chyba w czerwcu jakbym leciał na kursy juz jako uczeń do USA na wizie F1 to chyba by nie przyczepili sie na granicy ze za krotki czas odczekałem od ostatniej wizyty w USA tym bardziej, że jestem jeszcze niepełnoletni i do listopada nadal będę..? Bo jeszcze jestem w stanie zrozumiec gdybym lecial w czerwcu znowu ale na turystycznej to mogliby sie przyczepić chociaż i w takiej sytuacji byłoby to dziwne bo jestem niepełnoletni wiec co, pomysleliby sobie ze do pracy lecę? ;):)

Proszę o odpowiedź, rozjaśnienie mi tej kwestii.. zawsze mnie to zastanawiało.. Dziękuję ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bloosik zkreciles sie troche nad tymi podrozami

nie ma znaczenia ze Ci brakuje do wieku np 1 rok,,urzednik widzi czasami czy ktos leci do pracy czy tez nie,,a czasami sami to robimy -odpowiedziami

a teraz czy bedziesz mogl leciec z wiza studencka?jak taka bedziesz miec to i 2 dzien mozesz leciec.. tylko ze na granicy musisz powiedziec po co lecisz ze np sie uczyc i wtedy bedziesz miec status studenta a nie np turysty i te prawo Cie obowiazuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale czy nie bedzie robil problemów tylko i wylacznie dlatego, ze w czerwcu przyleciałem na wizie F1 a w kwietniu bylem na wizie turystycznej... Nie za krotki odstep miedzy tymi dwiema podrozami? Bo przeciez jest cos takiego, ze trzeba kilka miesiecy odczekac po ostatniej podrozy do USA... ale to sie tyczy chyba wiz turystycznych tj. gdybym lecial na turystycznej w marcu i znowu polecial w czerwcu...

hmm... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...