Skocz do zawartości

Emigracja W Przyszlosci


white2000

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 41
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Trzeba albo samemu wykazac srodki na min. rok nauki badz miec kogos kto podpisze affidavit of support zeby w ogole wize dostac, to tak na poczatek, wiec ze przyjedziesz na W&T i bedziesz sobie na bierzaco na studia zarabial to zapomnij. Na ogol placi sie za semestr/kwartal z gory (zalezy w jakim systemie dziala szkola). Czasem pozwalaja rozlozyc na raty, ale tez nie wszystkie szkoly i trzeba sie za tym troche nabiegac i raczej dopiero po pierwszym roku (bo na pierwszy miales zanim dostales wize, prawda?). Kwota rzedu $10k jest jak najbardziej realna, mowimy tu oczywiscie o samym czesnym w community colledzach gdzies na wioskach, bo jak chcesz uniwersytet to przygotuj min. dwa razy tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dzieki twojej wypowiedzi moje plany ze studiowaniem w USA wlasnie legły w gruzach xD no ale mam jeszcze 4 lata wiec moze nazbieram hahaah - to chyba nierealne (przynajmniej dla mnie) + zeby miec jeszcze na zakwaterowanie i jedzenie... chyba ze w totka wygram...

No nic dziekuje wszystkim za odpowiedzi w tym temacie :) Jestescie wszyscy naprawde bardzo pomocni. Napisze moze za 4 lata jak mi idzie ze zbieraniem pieniedzy xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

white jak jestes jeszcze w technikum i masz przed soba w zasadzie 5 lat na ukonczenie , a to sporo czasu i jak jestes juz napalony na wyjazd do usa

to poszukaj sobie np programu camp , dzieki temu moglbys juz przyjechac do usa chocby w wakacje i juz sobie pozwiedzac i zapoznac sie troche jaki tu jest klimat, moze teraz to nawet maja inne programy dostepne wlasnie dla osob ktore sa jeszcze w szkole sredniej, po co czekac az 5 lat , mozesz sobie zaczac przyjezdzac w wakacje na 2-4 miesiecy , tak samo mozesz wyjechac do Anglii na przyklad rowniez w wakacje na podszlifowanie jezyka , ja zaluje ze jak bylem w technikum to tak nie zrobilem podczas gdy inni moi koledzy wyjezdzali wlasnie do Anglii na wakacje, ja bylem glupi i wyjezdzalem sobie do Wloch czy do Francji na wakacje a tam niestety angielskiego nie podszlifujesz, najlepiej juz jakbys staral sie przyjechac do usa bo bys zobaczyl jak tu wyglada zycie i troche sie obeznal ze wszystkim za nim skonczysz technikum i staniesz przed wyborem co dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak mi się jeszcze przypomniało, że są programy wymiany rodzin. Tzn jakaś rodzina w stanach cię przyjmuje z tym, że ty płacisz pare tysięcy i bodajże na rok do nich jedziesz.

Nie pamiętam jak ten program się nazywa, ale zastanawiałem się długo nad nim. I możesz na niego jechać właśnie w czasie trwania gimnazjum. Potem musisz tylko parę sprawdzianów nadrobić i po roku wracasz do swojej starej klasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to program wymiany studenckiej.

Jadac do rodziny i mieszkajac u niej przewaznie masz jakies obowiazki (dodatkowe) nalozone przez rodzine, jak na przyklad jedna godzina dziennie poswiecona na zabawe z mlodszymi dziecmi w domu jesli takie sa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie do angli mam zamiar jechac w te wakaje podszkolic sobie jezyk :) tylko jezeli chcial bym leciec do ameryki to jak juz na wakacje - za duze koszty (nie mam tam nikogo) albo w programie work and travel - musze byc studentem, wiec odpadaja wakacje w USA bo studiowac chce w angli(USA za duze koszty). Co do wymiany rodzin to nie bardzo, jestem w dobrym technikum i jak bym mial przerywac rok to obawiam sie ze ciezko mial bym tu juz powrocic i czy by mi robili problemy w szkole. ;) tak wiec chce ja skonczyc ciagiem. I tez sie wlasnie zastanawialem nad ta wymiana ale jednak nie wchodzi w gre

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Program szkoła średnia w USA jest programem wymiany edukacyjno-kulturalnej skierowanym do uczniów i uczennic szkół gimnazjalnych i licealnych, którzy w momencie rozpoczęcia roku szkolnego w USA będą mieć minimum 15 i maksimum 18.5 lat. Na program można wyjechać na jeden semestr (5 miesięcy) lub na cały rok (10 miesięcy).

http://www.naukaipraca.pl/109/101_szkola-nauka-usa

Tak na szybko coś znalezione

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...