Skocz do zawartości

Emigracja W Przyszlosci


white2000

Rekomendowane odpowiedzi

A wiec tak, jestem nowy na tym forym ale zdarzylem juz sie zapoznac w miare z tematami ktore sa juz zalaczone. Mam obecnie 16 lat (jestem z grudnia) i chcialbym w przyszlosci wyjechac do stanow na stale. Obecnie chodze do technikum w klasie o profilu ekonomista i jestem w 1 klasie, dlatego tez zakladam ten temat. Moje dotychczasowe plany wygladaly tak : koncze bude jade do USA pracowac... ale po przeczytaniu watkow na tym forum oraz uprzejmosci uzytkownikow ktorzy podaja wartosciowe informacje widze ze to nie jest chyba nierealne?! No to w takim razie poki jeszcze mam troche lat nauki w polsce (w 2013 koncze szkole) mogl bym sie juz chociaz zaczac przygotowywac do wyjazdu. I teraz moje pytanie czy lepiej:

1.Skonczyc technikum isc tutaj na studia i potem wyjechac - co i tak nie daje mi pewnosci ze znajde prace w usa co za tym idzie wiza na stale.

2.Czy nie lepiej by bylo wyjechac do angli na studia i tam studiowac (bo tam przeciez jest latwiej niz w usa i studiuje sie po ang.) a nastepnie po studiach probowac wyjechac do USA

3. Skonczyc tu szkole i wyslac papiery do uczelni w USA i ubiegac sie o wize studencka i tak tam zostac... Tylko z tego co wiem ciezko bylo by mi sie dostac na studia ze wzgledow finansowych (1 rok bym uzbieral a potem o dotacje mozna sie starac?) ale chyba takze ze bardzo duze sa wymogi co do ocen? Chyba sredniej 5.0 nie dam rady zrobic.

O tym wyjeździe mysle juz od 2 lat (?!) ucze sie angielskiego ze wszystkich zrodel jakie sa mozliwe (lacznie z ogladaniem TV po ang).

I wreszcie chcialbym sie dowiedziec czegos konkretnego na ten temat bo zyje tylko tym..... Prosil bym WAS forumowiczow abyscie napisali czy mam sobie dac spokoj i nie "napalac" sie tak tym wyjazdem. Czy jest jakas szansa i co bym musial robic? Ktore z tych 3 opcji bylo by najlepsze? w USA mam jedynie kolege od wujka ( -.- ) ktory i tak chce tu wracac. Dziekuje wszystkim za odpowiedzi bez wzgledow jakie by byly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 41
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
Czy nie lepiej by bylo wyjechac do angli na studia i tam studiowac (bo tam przeciez jest latwiej niz w usa i studiuje sie po ang.) a nastepnie po studiach probowac wyjechac do USA

Znacznie lepiej jesli tak bardzo chcesz studiowac poza Polska.

Jakie studia powinienes sie zastanowic???

Tylko i wylacznie nauki scisle jesli myslisz o pracy (kiedys) w USA z matematyka na czele.

Zadne psychologie, politologie, europeistyki, zadnego barachla.

Tylko i wylacznie wazne przedmioty, matematyka fizyka chemia biologia tego typu.

Jako przyklad podam Ci: W miescie Nowy Jork pracownik w kompanii dostarczajacej energie elektryczna musi byc w tej chwili po studiach

(nie mowie o robolu) choc od robola zaczyna praktycznie. Hydraulik musi miecz ukonczone studia!?? yes to nie mrzonki!!!

Aby pracowac w oczyszczalni sciekow musisz miecz ukonczone studia chemika, mechanika, inzyniera etc,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 1 chciałbym Ci bardzo podziekowac za odpowiedz :). I nie tyle co chcialbym studiowac poza polska co poza nia zyc.. kierunek studiow to myslal bym o finansach bankowosci bardzo dobrze sie w tym czuje - co o tym sadzisz? Czy jak skonczyl bym w Angli studia (w tych kierunkach) to naprawde latwiej bym mial o prace w usa ?

mogl by mi jeszcze kto udzielic jakis informacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie piszemy postu pod postem...

Co do 3 pytania, to zależy do jakiej szkoły byś chciał iść. Liczy się SAT i ew. Angielskie egzaminy mogą ci ułatwić dostęp. Nie koniecznie średnia 5.0 jest wymagana. Musisz się poprostu zorientować w poszczególnych szkołach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twist przepraszam za post pod postem :)

Nick - to tak work and travel jest "jednak minimalny czas trwania programu to 4 miesiące." wiec jesli chcial bym jechac to musial bym po ukonczeniu szkoly tutaj czyli technikum w wieku 21 lat.. I wtedy moze odrazu tam bym musial zrobic sobie znajomosci i zaczepil bym sie dzieki komus. Tylko jesli wyjechal bym do USA na ten program to jak by wygladalo to ze chcial bym zosta i STUDIOWAC tam.? Bo jezeli zostal bym powiedzmy work and travel na rok. To mial bym dzieki temu troche kasy uzbieranej na te studia + to co zabralem z domu- moze mial bym szanse na przekonanie konsula ze mam srodki do zycia i studiowania? A co do zostania nielegalnie to raczej dla mnie nie wchodzi w gre wolal bym juz wyjechac do angli bo jak mowisz trzeba wykonywac wtedy "brudna robote".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

white moze zacznij od tego kto moze jechac na work i travel,,to raz

ten program trwa max 4 miesiace a nie minimum ale mogles sie pomylic wiec ok :)

i poczytaj troche wiecej forum ...jak i inne podobne strony

inna tez sprawa to kto wie co bedzie po 2013 ,,moze byc inne prawo w US,moze sie cos polepszych,pogorszyc wiec to co teraz czytasz jest na dzien teraz a nie na np 2-3 lata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Posiadać status studenta studiów: dziennych, wieczorowych, zaocznych, policealnych, podyplomowych i doktoranckich. Uczniowie szkół policealnych również mogą brać udział w programie - więcej szczegółów na ten temat w załączniku lub pod numerem..." tylko ze ja chodze do technikum a nie szkoly policealnej xD. Czyli wynika z tego ze nie moge brac udzialu w tym programie jezeli nie mam skonczonej szkoly sredniej?

i faktycznie MAX 4 miesiace- przepraszam moj blad :) i faktycznie masz racje to prawo moze sie zmienic.... Tylko czy faktycznie jezeli skonczyl bym jakies studia zwiazane z finansami, bankowoscia w Angli mial bym latwiej sie dostac do USA niz skonczyc te same kierunki w PL? I czy ciezko sie dostac do tamtejszych szkół(Anglia)?

Dobrze, Dobrze poczytam jeszcze wiecej forum ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...