Skocz do zawartości

Emigracja W Przyszlosci


white2000

Rekomendowane odpowiedzi

"Jesli garnitur i biurko jest dla ciebie wykladnikiem dobrego zycia to USA nie sa dl ciebie " - skad! Wcale nie musze miec takiej pracy! Sam nie lubie siedziec za biurkiem wole aktywny sposob spedzania czasu. Tylko poprostu finanse mnie ciekawia dlatego tez chodze do klasy o profilu ekonomicznym i chcial bym to rozwijac, i wiaze z tym przyszlosc :blink:

"...poszli na mechanika do zawodowki - wiec jednak sa" - nawiazujac do tego chodzilo mi o polakow ktorzy moga sie uczyc a poprostu tego nie chca (nie chce im sie) i wlasnie wybieraja malo platne i brudne prace za srednio-małe pieniadze w polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 41
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

przeciez musi ktos to robic. takie zawody wcale nie sa tez tak zle platne jesli porowna sie je z "praca biurowa". bo trzeba miec konkretny fach w reku. latwiej znalezc kogos do "pracy biurowej" niz dobrego budowlanca czy hydraulika. takie zawody wbrew pozorom sa cenione i bardzo dobrze. bo jakby kazdy siedzial w biurze, to kto by sie tym zajal?

poza tym nie kazdy lubi siedziec w biurze pon-pt 9-18. niektorzy lubia prace "w terenie", ktora nie jest taka monotonna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszli na mechanika do zawodowki - wiec jednak sa" - nawiazujac do tego chodzilo mi o polakow ktorzy moga sie uczyc a poprostu tego nie chca (nie chce im sie) i wlasnie wybieraja malo platne i brudne prace za srednio-małe pieniadze w polsce.

Nie wiem jak dzis wyglada caly obraz mechanika hydraulika szewca itp zawodow w Polsce. Za komuny tylko najglupszych sie wysylalo do takiej pracy a bylo to totalnym nieporozumieniem

Dzis kowal robiacy okucia lub porecze schodow lub inne wyroby z kutego zelaza to bardzo ceniony i poszukiwany zawod. Wszelkie tego typu zawody sa ogronie cenione w USA. To jest wysokiej klasy rzemioslo, wymagajace ciaglej nauki i poczucia sztuki jednoczesnie. Byc dobrym mechanikiem czy ciesla czy hydraulikiem to ogromna przyszlosc. Byc moze w Polsce nadal obowiazuja komunistyczne standardy tu bylo inaczej i ciagle jest inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gal powiem tak ze to co pisza nie ktorzy nie trzeba do tzw serca tego brac ,,,znam wiele osob ktore szukaja dobrego malarza,hydrualika a wiec popyt jest i mozna tez zarobic niezle jak sie zna zawod i umie sie to wykonywac...

sa np blacharze samochodowi ze biora po 10 tys zl i wiecej za swoja prace ,,tak samo murarze itp a wiec...

po 2 nie ma co porownywac USA do Polski bo czy duza czesc Amerykanow bierze sie za prace budowlane jesli moze wziasc tzw ekipe budowlana do malowania,,fakt sa tacy ze sami robia ale jednak nie ma tak jak kiedys w Polsce ze sie malowalo zamiast wziasc malarza ....

tak bylo w 2007 roku:

http://gazetapraca.pl/gazetapraca/1,90443,4180714.html

i tak jest podobnie ze ludzie wybieraja zawod murarza itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam pytanie, wątek 'emigracja w przyszłości' wydał mi się najodpowiedniejszy.

Sytuacja wygląda tak: mój narzeczony właśnie dostał GC. Musi teraz w ciągu roku wyjechać do USA na 5 lat żeby dostać obywatelstwo. Ja jestem w trakcie studiów (dopiero 1 rok). Nie chcemy sie na tak długo rozstawać lub widywac tylko raz w roku na wakacje. Od razu uprzedzam że wiza studencka odpada, bo nie mam na nią szans, ze względu na brak takiej kasy i brak ewentualnego sponsora. Wiza turystyczna też nic nie pomoże. K-1 wiadomo, dopiero po tym jak dostanie obywatelstwo. Macie jakiś pomysł ? Czy jest jakaś opcja żebyśmy jednak nie musieli się rozstawac na tak długo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie doradzę Ci, bo nie widzę rozwiązania aktualnie. Mam inną uwagę. Twój chłopak ma pól roku a nie rok. No chyba że się coś zmieniło ale nie sądzę. Powinniście wziąć ślub i dosłać papiery przed otrzymaniem zielonej karty. Może ktoś inny Ci doradzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinniście wziąć ślub i dosłać papiery przed otrzymaniem zielonej karty. Może ktoś inny Ci doradzi.

,jesli juz to wziasc slub a papiery przejda do innej kategrii i razem wtedy moga poleciec niz tzw cichy slub,,on poleci jako niby wolny-kawaler a potem wyjdzie ze wzial slub ,,,mozna tak sie pozbawic GC ..

jesli papiery byly skladane na kawalera to tak ma wleciec na teren USA a potem na 2 dzien moze wziasc slub

Karolkatag jesli Twoj chlopak poleci i znajdzie kogos kto podpisze papiery na wizie studencka to masz szanse na wize,,no chyba ze bedzie jak czasami bywa w zyciu ze niby cos sie szuka-pomaga a nic sie nie robi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...