Skocz do zawartości

Jaka Wiza, Wyjazd, Pierwszy Raz


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chciałbym się dowiedzieć się wszystkiego co możliwe na temat wyjazdu do USA. Mianowicie :

1.jaką wizę mam wybrać, chciałbym polecieć do stanów na okres 3-7 dni w wakacje, turystycznie, chodzę do liceum w Polsce

2.w maju będę miał 18 lat, jeśli paszport będę miał zrobiony w tym samym roku ale przed skończeniem 18 to nie będzie problemu? Czy lepiej zrobić po skończeniu 18 lat

3.Jaki jest aktualny koszt wizy którą mam wybrać

4.Czy nie ma problemu jeżeli wniosek o wizę złożę przed skończeniem 18 roku życia

5.Jak długo trzeba czekać na odpowiedź na temat terminu rozmowy z konsulem oraz jeśli się uda, to jak długo trzeba czekać na wydanie wizy?

Czytałem tu dużo, ale czuję się skołowany, chciałbym tam polecieć ot tak, pozwiedzać, zobaczyć co i jak jest w wielkim mieście :)

Chciałbym znać wszystkie szczegóły, pomóżcie mi proszę, zależy mi bardzo :)

Gdyby trzeba było podać jakieś informacje dodatkowe - piszcie postaram się jak najszybciej odpowiedzieć. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

przecież jest napisane czarno na białym w języku polskim :)

1. wiza turystyczna

2. nie ma znaczenia ile masz lat, czy masz 18, itd. przy wyrabianiu paszportu

3. 393zł

4. nie ma problemu

5. z tego co piszą, oczekiwanie na spotkanie z konsulem to ok 2 dni, jeżeli dostaniesz promesę, w ciągu tygodnia powinien wrócić do ciebie paszport

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to opłaca sie jechac na 3-7 dni? jesli nie szkoda ci kasy to fajnie by bylo gdybys pojechal na cale wakacje na kurs jezykowy i przynajmniej jakas korzysc bedzie z wyjazdu :) ja juz drugi raz wybieram sie do szkoly jezykowej bo to jest zajebisteee. poznajesz mase swietnych ludzi, masz okazje nauczyc sie jezyka i przezyc cos fajnego...no ale jak wakacje to rozumem ze chce sie poobijac troche. wiec fakt turystyczna jest w sam raz... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

danik problem moze byc z paszportem ze jako osoba nieletnia bedzie musiala miec zgode rodzicow bo juz w Ambasadzie tej zgody nie trzeba :)

no i wypadalo by poczytac forum bo jest temat o tym ,,wnioski wizowe itp

http://www.usa.info.pl/board/Wnioski-Wizow...ory-t13166.html

musisz tez wiedziec gdzie sie zatrzymasz,,co bedziesz zwiedzac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

danik problem moze byc z paszportem ze jako osoba nieletnia bedzie musiala miec zgode rodzicow bo juz w Ambasadzie tej zgody nie trzeba :)

no i wypadalo by poczytac forum bo jest temat o tym ,,wnioski wizowe itp

http://www.usa.info.pl/board/Wnioski-Wizow...ory-t13166.html

musisz tez wiedziec gdzie sie zatrzymasz,,co bedziesz zwiedzac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...