Skocz do zawartości

Jaka Wiza, Wyjazd, Pierwszy Raz


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 lata później...

  • Odpowiedzi 21
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Witam,

Jestem początkującym na tym Forum, więc proszę o wyrozumiałość. Mam zamiar się ubiegać o wizę, aby pojechać do dziewczyny, którą poznałem tego lata w trakcie tegorocznej wycieczki do Grecji. Ona ma podwójne obywatelstwo amerykańskie i polskie.

Przepraszam, za moje pytanie, może je już ktoś zadał, ale czy przy wypełnianiu wniosku podać, że jadę do dziewczyny, czy też może określić ogólnie "do znajomych poznanych na wczasach".

Będę wdzięczny za wszelką odpowiedź lub wskazanie miejsca gdzie jej szukac.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo przyszły maturzysto.

No co? Przynajmniej do matury nie musi niczego czytac ;)

Autorze tematu, a oplaca sie jechac na 3-7 dni? Juz lepiej jak jedziesz na turystycznej to zostan sobie tam co najmniej te 7 :P

P.S. czasem trzeba cos przeczytac kilka razy od poczatku do konca zeby zrozumiec :P nie wszedzie ludzie beda Ci tlumaczyc "na chlopski rozum"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autorze tematu, a oplaca sie jechac na 3-7 dni? Juz lepiej jak jedziesz na turystycznej to zostan sobie tam co najmniej te 7 :P

OP założył ten wątek 2 lata temu.

Myślę, że pojechał już i wrócił ;)

ROBMAR - a na ile chcesz jechać? Możesz podać, co tylko chcesz, byleby nie wyszło, że zamierzasz tam emigrować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JOANNA:

Chcę jechać maksymalnie na 2 tyg. I jak dadzą w pracy to chciałbym zaliczyć w roku z 2 lub 3 takie wyjazdy. Dziewczyna ma bowiem rodzinę w Polsce i co wakacje jest tutaj.

Obawiam się troszkę pisać, że do dziewczyny bo od razy konsul pomyśli, że chce wyemigrować. Mam dobrą pracę na czas nieokreslony, ale jak czytałem na forum to praca nie jest hamulcem to pozostania w Polsce.

Może opcja "znajomi"...nie wiem co o tym myśleć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę jechać maksymalnie na 2 tyg. I jak dadzą w pracy to chciałbym zaliczyć w roku z 2 lub 3 takie wyjazdy. Dziewczyna ma bowiem rodzinę w Polsce i co wakacje jest tutaj.

Obawiam się troszkę pisać, że do dziewczyny bo od razy konsul pomyśli, że chce wyemigrować. Mam dobrą pracę na czas nieokreslony, ale jak czytałem na forum to praca nie jest hamulcem to pozostania w Polsce.

Może opcja "znajomi"...nie wiem co o tym myśleć

ROBMAR, byłem w podobnej sytuacji, z tym, że moja dziewczyna nie ma rodziny w Polsce. Też miałem obawy "co sobie konsul pomyśli" ale opowiedziałem jak to było na prawdę i w rezultacie jutro lecę za ocean ;)

Moja rada: opisz swoją sytuację konsulowi i odpowiadaj konkretnie na pytania, bo od twojego podejścia do rozmowy wiele zależy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam,

nie chcę zakładać nowego tematu, bo bez sensu.

Czy ktoś mi może powiedzieć, czy jak chciałabym pojechać na 1-2 dni, generalnie tylko na lotnisko JFK, odebrać psa i najbliższym samolotem wrócić do Polski, to też muszę starać się o wizę? Albo czy są może jakieś wizy 1-dniowe, czy coś w tym rodzaju?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...