Skocz do zawartości

Czy Ktos Dostal Wize Turystyczna Do Usa Po Wczesniejszym Nielegalnym Pobycie?


lisokoks

Rekomendowane odpowiedzi

Wiatm

Bylem w USA przez 6 lat niestety nielegalnie, wiza turystyczna sie skonczyla...

Jestem teraz w polsce 6 tyg, czy myslicie, ze jest mozliwosc abym dostal wize do USA?

Z tego co pamietam to 6 lat temu pobierali odemnie odciski i zdjecie na jfk, ale przy wylocie o nic sie nikt nie pytal.....

Ktos zna przypadek, ze komus sie udalo dostac wize i wylecial do USA?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja znajoma dostala wize i zostala wpuszczona na granicy po 3-4 letnim nielegalnym pobycie. W ambasadzie powiedziala podobno, ze byla tu caly czas legalnie i chyba nikt tego nie sprawdzil Na pewno pomoglo jej to, ze miala zielona karte do Kanady.

Wjezdzala kilka razy na tej wizie i zawsze bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyobrazmy sobie ze jakims sposobem dostaniesz wize do USA ale jest cos takiego jak kontrola na granicy a jesli bys przeszedl to pod czas uzyskiwania GC-pobytu stalego by to wyszlo ze byles nielegalnie i za klamstwo dostales wize,,nikogo nie bedzie obchodzic ze system Cie przepuscil a ze sklamales a wtedy zegnaj USA na jakis czas lub tez na zawsze,,i tego chcesz?

to ze komus sie udalo to nie oznacza ze mi sie uda. np na 100 osob 70 przepuszcza a 30 zatrzymaja i co wtedy? a 70 tez nie jest pewna co bedzie za 1 rok czy tez dluzej

? Zatajenie przed konsulem lub urzędnikiem imigracyjnym informacji o poprzednim przedłużonym pobycie uważane jest za świadome wprowadzenie w błąd i prowadzi do dożywotniej odmowy wydania wizy (dotyczy to również wiz imigracyjnych).

http://polish.poland.usembassy.gov/poland-pl/consular.html

ella nie ma takiego czegos jak zielona karta w Kanadzie,,jest karta stalego rezydenta tzn PR Card,pisze to na przyszlosc :)

no i nie ma co pisac ze tej znajomej sie udalo,,byly juz takie przypadki ze za 10 razem kogos zlapali a wtedy co bedzie taka osoba pisac,ze sie jej udalo do konca czy tez nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sly- odpowiadalam tylko na pytanie czy sie komus udalo, a sklada sie ze akurat znam kogos, komu sie udalo. Co nie znaczy ze takie cos popieram, wrecz przeciwnie, uwazam ze to jest totalna glupota cos takiego robic, bo niezle mozna sobie zaszkodzic. Absolutnie nikogo nie zachecam ani nie namawiam.

Dzieki za oswiecenie mnie jak sie nazywa ta kanadyjska PR Card, nie bylam pewna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzmy, ze pojde zaryzykowac...tylko musze cos wymyslec co bede tam mowil:) tzn czy klamac, ze nie bylem w usa 6 lat nielegalnie czy po prostu powiedziec prawde...

Gdybym na farta dostal taka vise, ciekaw jestem jak to bedzie wygladalo na lotnisku na jfk, bo oni przeciez maja tam moje odciski i zdjecie....

Co by bylo gdybym nie dostal?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W najgorszym przypadku kupisz bilet,polecisz i tam urzednik ktory oczywiscie ma juz w komputerze Twoje dane zaprosi Cie na rozmowe do pokoiku zwierzen a tam ban na 10 lat(w najlepszym przypadku)lub dozywotni zakaz....no i szlak trafia kase za bilet....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozliczales sie z podatkow? Miales konto w banku, ktorego uzywales bedac nielegalnie? Pozostawiles po sobie jakis slad, ze byles w tym czasie w USA? Jesli tak, to uwazaj z klamstwem ze Cie tam nie bylo, bo moga dojsc ze byles i wtedy mozesz sie pozegnac z wiza na dlugi czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz pytanie. Czemu chcesz wracac ponownie do USA ? Nikt nie pytal sie o nic, bo sam wyjezdzales. Zeby moc ubiegac sie o wize, musisz byc wiarygodny.

Przeciez od razu wszystko bedzie wiadome. W Polsce musisz udokumentowac prace i pieniadze, ze stac Cie na pobyt turystyczny.

I zapewniam Cie ze sprawdzaja to dokladnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...