Skocz do zawartości

Pytania Zadawane Przez Konsula Help


radzio4680

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich zamierzam sie wybrac jakos na okres wakacyjny do konsulatu niewybrałem jeszcze miesiaca ale myslalem o czerwcu badz lipcu .Mam do was pytanie jakie sa najczesciej zadawane Pytania przez konsula? w zaleznosci do rodzaju wizy typu interesuje mnie F1 oraz głownie turystyczna B2? jakich pytan moge sie spodziewac? chce sie dobrze przygotowac na te zaskakujace pytania wiem ze sie powtarzaja dlatego prosze o pomoc w chwili obecnej sie juz nieucze ale prace znajde a do szkoly zamierzam sie zapisac we wrzesniu chyba ze szybciej jeszcze jak sie tylko uda szybciej.

Jesli chodzi o pieniądze to mysle ze uda mi sie zgromadzic 10 tysiecy mniej wiecej powiedzmy wyjazd na miesiac -dwa powiem jeszcze ze nie mam tam rodzinki i mysle na dzien dzisiejszy o B2 prosze udzielcie sie i z gory dziekuje

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestes juz wystarczajaco dlugo na forum i czyzbys nie wiedzial,ze jest w prawym gornym rogu wyszukiwarka?

zapraszam do lektury:

http://www.usa.info.pl/board/index.php?sho...pytania+konsula

a tak na szybko:

-dochody

-rodzina w Us

-podroze

-praca

-zwiazek z krajem

-powod podrozy do US

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

radzio szczerze powiem ze nawet jak sie przygotujesz na pewne pytania a zle wypadniesz to bez wizy wyjdziesz lub tez Konsul zada Ci pytanie ze nawet nie bedziesz sie takiego spodziewac i co wtedy?a no wtedy potrzebny jest czas ,,spokuj i tak podejdz a wiem ze nie jest to latwe ale mozliwe

Jesli chodzi o pieniądze to mysle ze uda mi sie zgromadzic 10 tysiecy jesli chodzi o ta kase to chodzi o wize studencka niz o turystyczna bo teraz nikt sie nie pyta o zaswiadczenie z banku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

radzio chyba źle zrozumiałeś. Absolutnie nie podtykaj żadnych papierów konsulowi, bo to może odnieść tylko odwrotny skutek. Chodzi o to, żebyś swoją postawą i odpowiedziami na pytania udowodnił, że kwalifikujesz się do wizy turystycznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

radzio sa osoby ze pokazuja same zaproszenia,kwity ze maja mieszkania itp ale to nie ma za duzego znaczenia na wize a czasami zle jest widziane bo czy kogos na sile przekonasz ze jest inaczej ?

teraz liczy sie sama rozmowa a nie jakies tam kwity

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wiem, że już grubo po czasie, ale wszystkim radzę mieć komplecik dokumentów (zaświadczenie z pracy, zaproszenie, wykaz z banku, własność mieszkania, auta, studencki indeks itp), konsul niekoniecznie do nich zajrzy, ale warto mieć. I WPISAĆ NUMER KOMÓRKOWY W FORMULARZU. Ja poszczebiotałam z konsulem, dostałam wizę mimo nielegalnego pobytu, a potem okazało się, że moja sprawa była rozpatrywana przez wszystkich pracowników i zadzwoniono do mnie kilka godzin po rozmowie, kiedy już byłam w pociągu z Warszawy do domu. Na szczęście wizę dostałam, ale fakt faktem gdyby konsul przejrzał dokumenty, które ze sobą miałam, nie byłoby tego problemu (w ogóle o nie wtedy nie pytał).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...