Skocz do zawartości

Transfer Z Community College Na Uniwersytet


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chciałbym "zaczerpnąć" wasze zdanie na temat Uniwersytetów, wasze doświadczenia.

Proszę pisać, jeżeli sie znacie na ten temat.

Nie odsyłać do google.

Chodzi mi o doświadczenia, o wasze przemyślenia na ten temat. Ni chce rankingów, suchych informacji .

A wiec tak w Community College studiuje Buiseness Administration i mam zamiar przetransferować sie na Uniwersytet . Jestem Obywatelem USA .

A wiec mam do wyboru takie Uniwersytety, one zaliczają kredyty z mojej szkoły :

- Aurora University

- Benedictine University

- Bradley University

- Chicago State University

- Columbia College

- DePaul University

- Dominican University

- Eastern Illinois University

- Elmhurst College

- Illinois Institute of Technology

- Illinois State University

- Lake Forest

- Loyola University

- National-Louis University

- North Central College

- North Park University

- Northeastern Illinois University

- Northern Illinois University

- Northwestern University - School of Continuing Studies

- Roosevelt University

- Rush University

- Saint Xavier University

- Southern Illinois University - Carbondale

- Southern Illinois University - Edwardsville

- University of Illinois - Chicago

- University of Illinois - Springfield

- University of Illinois - Urbana-Champaign

- Western Illinois University

Jest to bardzo długa lista Uniwersytetów.

Niektóre Uniwersytety wogóle mi nic nie mówią .

Niektóre są znane .

Według was które Uniwersytety są godne polecenia pod względem Buisness Administration ?

Dziękuje wszystkim za rozsądne odpowiedzi .

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

A nie lepiej isc do transfer center i tam sobie w informatorach poszukac, jak sie dany kierunek plasuje w rankingach? Albo isc pogadac z doradca do spraw akademickich/transferu? Skad my mamy wiedziec co jest lepsze dla Ciebie i jakimi kryteriami sie kierujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chce też zebrać doświadczenie od was, co wy myślicie.

Oczywiście przejrzałem rankingi itd . Pójdę poradzić sie w szkole .

Chodzi mi o wasze doświadczenie, o wasze spostrzeżenia .

Jaka szkoła z góry powinna być przekreślona, która nic mi nie da .

A który Uniwersytet jest godny polecenie w kierunku Buisness Administration .

Zapraszam do dyskusji .

Ja bym wybrał te Uniwersytety :

- Northwestern University - School of Continuing Studies ( Northwestern jest jednym z najlepszych Uniwersytetów, lecz co to oznacza : School of Continuing Studies) . Jeden z najlepszych Uniwersytetów w Stanach . Ścisła czołówka w rankingach .

- DePaul University ( dużo osób idzie na ten Uniwersytet, nie znam jego rekomendacji, ale wiem że jest dość popularny . Czy ktoś ma informacja na jego temat ? ( nie chodzi mi o google)

- Loyola University ( również bardzo popularny Uniwersytet, można tam spotkać dużo ludzi z Polski)

- University of Illinois - Chicago ( dużo osób z Community College mówi ze chce sie wybrać do tego Uniwersytetu , w rankingach nie jest to czołówka lecz myślę ze bardzo godny polecenia ... pierwsza 100 w Światowym Rankingu , wiec myślę ze godny uwagi Uniwersytet )

Zapraszam do dyskusji.

- University of Illinois - Urbana-Champaign ( Wiem, ze jest to bardzo dobry Uniwersytet Inzynierski , lecz czy warto tam studiowac kierunek biznesowy ? )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Northwestern University - School of Continuing Studies ( Northwestern jest jednym z najlepszych Uniwersytetów, lecz co to oznacza : School of Continuing Studies) . Jeden z najlepszych Uniwersytetów w Stanach . Ścisła czołówka w rankingach .

to jest szkoła dla dorosłych. muszę Cię rozczarować. mój kolega robi tam teraz chyba księgowość i mówi, że jest zawiedziony bo nie maja tych samych wykladowcow co normalni studenci. tak wiec chyba w tej szkole nie masz takiego latwego dostepu do tych instruktorow ktorzy odpowiedzialni sa za naprawde wysoki poziom nauczania. ja studiuje na NU ale nie w School of Continuing Studies i jest pod ogromnym wrazeniem.

moze maja ten kierunek w trybie normalnym? bo chyba School of Continuing Studies to takie studia wieczorowe bardziej... ale najlepiej jak zapytasz u zrodla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z listy ktora podales najbardziej znana uczelnia jest UI-Urbana. Tak, warto tam studiowac Business Administration. Northwestern School of Continuing Studies nie ma specjalnego prestizu chociaz jest zwiazana z Northwestern - bo kriteria wymagane sa zupelnie inne (latwiej sie dostac) niz na sam Northwestern. Znacznie lepiej bedzie studiowac na UI.

Powinienes sie tez skontaktowac ze szkolami i wypytac sie o ich kontakty z business community i mozliwosci robienia internshipu, bo to ci ulatwi znalezc dobra prace po studiach. Na UI moze byc wieksza konkurencja na te internshipy. W prywatnych szkolach (Loyola, DePaul) gdzie jest mniej studentow i wiecej "customer service' moze byc latwiej o internship.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O dzięki bardzo to czyli to jest jakiś odłamek Northwestern, szkoda bo wiem ze Northwestern jest bardzo dobra uczelnia .

A co powiecie o prywatnych uczelniach a państwowych, stanowych ?

A możecie powiedzieć coś więcej o intershipach ? co to jest itd ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie o prywatnych uczelniach a państwowych, stanowych ? -- Temat rzeka. Co konkretnie chcesz wiedziec? Bo sa i dobre i mniej dobre publiczne i prywatne szkoly, co sie szybko dowiesz poczytajac o nich i sprawdzajac rankingi.

Internship to praca, czesto (ale nie koniecznie) na pelen etat w lecie, ktora wykonujesz przed zakonczeniem studiow. Jezeli sie spodobasz pracodawcy to czesto te internshipy koncza sie formalna oferta pracy, lub zaproszeniem na internship na nastepny rok. Wiele szkol ma umowy z pracodawcami ktorzy oferuja internshipy - im lepszy internship program, tym lepsze szanse ze zalapiesz cos ciekawego bedac jeszcze na studiach. To jest wazne w tej chwili kiedy studentow z dyplomem BA jest "jak mrowkow" a pracy naogol malo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm robie Associate z Bisness Administration ...

I tu mam pytanie czy na Uniwersytecie muszę kontynuować ten kierunek ...? Czy moge go troche zmienic ?

Czy na Uniwerku dalej robie dyplom z Buisness Administration ?

Chodzi mi dokładnie o International Buisness

W Comunnity College jest kurs Inernational Buisness...

Czy jest taki kierunek Inteenational Buisness czy jest to tylko kurs ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...