Skocz do zawartości

Internship Dla Studenta Prawa


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Mam pytanie odnośnie internship'ów dla studentów prawa. Interesuje mnie odbycie praktyk w kancelarii prawnej (niekoniecznie dużej) Chciałbym poznać amerykański wymiar sprawiedliwości, gdyż jestem bardzo zainteresowany kontynuowaniem moich studiów podyplomowych (LLM) w USA. Od razu zaznaczę że intetresuje mnie praktyka wakacyjna gdyż ze względu na studia nie mogę wyjechać na rok ani dłużej.

Czy ktoś z Was odbył może taką wakacyjną praktykę? Pytałem się w biurach pośredniczących w programach internship, ale okazało się że owe biura są bardziej nastawione na praktyki typu, praca w hotelu itp. Czy "załatwienie" sobie takiej praktyki naprawdę graniczy z cudem? Będę wdzięczny za każdą informację na temat internships dla studentów prawa, szczególną pomocą byłoby dla mnie wskazówki studentów lub prawników którzy w ten czy inny sposób mieli do czynienia z tym rynkiem.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

studenci na lepszych uczelniach prawa tu zazwyczaj robia platne internshipy w lecie. sa przewaznie rekrutowani przez kancelarie, i maja pozycje zaklepana zaraz po zakonczeniu roku. dla ciebie pewnie zostaje opcja szukania kancelarii przez google, wysylanie cv i dobrego listu, i trzymania kciukow ze ktos sie toba zainteresuje. z tym ze, poniewaz nie znasz tutejszego prawa, jezeli cos dostaniesz to pewnie nie bedzie platne (bo w koncu dosyc malo masz do zaoferowania) i jak gal sugeruje, bardzo mozliwe ze nie bedzie to jakas bardzo frapujaca praca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa, ze ja także studiowałam prawo i byłam zainteresowana intershipem w tym kierunku. Poniżej wkleiłam moje pytanie odnośnie tego tematu, które zadałam na forum Pani Karinie, która jest prawnikiem w Stanach. Poniżej także jej odpowiedź.

CYTAT(Isabela83 @ Jan 16 2008, 01:20 PM)

Pani Karino,

pisalam do Pani na priva, ale nie udało mi sie otrzymac odp. wiem, ze jest Pani bardzo zajeta, zatem moze na forum uda mi sie uzyskac informacje od Pani. Jestem obecnie na V roku prawa i bardzo chcialabym wyjechac na intership, biura z ktorymi kontaktowalam sie udzielily mi odp. ze po moim kierunku bardzo ciezko znalezc praktykodawce w USA. Czy moglaby mi Pani napisac jakie sa szanse na znalezienie praktykodawcy dla osob po prawie(dodam, ze nie zaczelam jeszcze samodzielnych poszukiwan)? Pisala Pani kiedys na forum, ze wie Pani o dwoch firmach, ktore szukaja studentow w m.in. kierunku administration, czy osoba po prawie moglaby taka praktyke odbyc?

Dziekuje.

Znalezienie kogos kto bedzie sponsorem na J-1 dla osoby po prawie, graniczy z cudem, naprawde. Law offices rzadko bawia sie w internship czy praktyke (training), bo mamy tu ludzi, ktorzy za te same pieniadze, ktore musielibysmy placic komus kto nie ma pojecia o prawie amerykanskim, pracuja u nas i jednoczesnie studiuja prawo w USA. Pracodawcow przeraza tez ilosc papierkow, szczegolowe programy (to zajmuje sporo czasu aby to napisac), sprawdzanie przez agencje czy firma ma dochod powyzej $3 milionow badz zatrudnia powyzej 25 osob itd. itp. Ja sama kiedy mialam ludzi u siebie na training i gorzko tego zalowalam po mniej wiecej tygodniu czasu, mimo, ze uwierz mi jestem bardzo wyrozumiala tak dla moich pracownikow jak i dla klientow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na intershipa na 2 miechy to nic sie nie nauczysz. po studiach bedzie Ci duzo latwiej bo kancelarie potrzebuja osob poslugujacych sie dwoma jezykami (np. polski i angielski, a jak znasz jeszcze hiszpanski to chwala Ci za to ;)) i biora na j1 i potem h1b. mowie tu oczywiscie o kancelariach zajmujacych sie prawem imigracyjnym. czesto zakres prac takiej kancelarii jest jednak wiekszy niz tylko imigracyjne sprawy i wtedy jest szansa sie czegos nauczyc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...