Skocz do zawartości

Sponsorowanie Przez Pracodawce/interview


alu741

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczow,

Zakladam nowy watek i jesli powielam ten temat bardzo prosze o odeslanie mnie we wlasciwe miejsce, a nie posadzanie o ignoracje:). Wczytywalam sie w posty, jednak nie widzialam, aby ktos poruszyl intersujacy mnie temat. Otoz w skrocie - jestem sponsorowana przez pracodawce - mam wyzsze wyksztalcenie wiec kwalifikuje sie na druga kategorie.Przeszlam pozytynie urzad pracy, petycja zostala wyslana do urzedu imigracyjnego -aktualnie jestem na etapie zrobienia odciskow. Zgodnie z porada prawnika - wzielam slub ze swoim narzeczonym przed zlozeniem petycji. Maz moj- jest na wizie studenckiej (od wielu lat), zarowno pare lat temu rozpoczal proces o sponsorowanie przez umiejetnosci - jesli nic nie myle trzecia kategoria- stojaca de facto w miejscu. Prawnik powiedzial,iz fakt dodania jego powoduje,ze na pewno bedziemy miec intreview. Stad pojawiaja sie moje pytania, bo nie moge zakladac, iz wszystko pojdzie tak gladko i zaakceptuja nas bez tego stresujacego spotkania.

1. Wiele ludzi pisze o nieklamaniu, o tym, ze bledy sie wybacza- oczywiscie nie mam tu na mysli sensu egzystencjalnego - a scisle imigracyjne:). Moj maz zanim przeszedl na wize studencka pracowal i przez nieznajomosc prawa - pozwolil sobie wystawic forme 1099( selfemployed). Reasumujac jesli padnie pytanie czy Pan pracowal - nielegalnie co on ma odpowiedziec? Prawnik powiedzial, ze jesli przyzna sie, ze pracowal to odmowe mamy gwarantowana.

2. Kolejne moje pytanie dotyczy tego, czy fakt przebywnia czlonka rodziny nielegalnie w USA moze wplywac w jakis sposob na sprawe? Czy klamac, iz nie ma sie z nim kontaktu czy tez mowic prawde?

3. I chyba ostatnie moje pytanko, czy w moim przypadku powinnismy oczekiwac pytan zwiazanych z malzenstwem? Logicznie patrzac powinni mnie maglowac, bo ubiegam sie o zielona karte przez prace, czyli to ona powinna byc zrodlem watpliwosci dla urzednika. Czy moze ktos byl w takiej sytuacji i moze mnie wesprzec i powiedziec, czy tez powninnismy sie przygotowac jako malzestwo. Fakt, ze nie mamy wspolnego konta, ani rachunkow, ani wlasnosci - czy to jest jakis wymog,ze za wszelka cene wszystko ma byc wspolne. Jedyne co posiadamy wspolnie to nasz kot i zdjecia i wspolnie wynajmowane mieszkanie:) Tylko jak udowodnic wspolnote odnosnie kota:)

Jesli ktos bylby w stanie mi pomoc dziekuje slicznie z gory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nielegalna praca jest przebaczana tylko wtedy kiedy bierzesz slub z obywatelem i tak samo pobyt nielegalny to raz,,i dlatego tez jesli urzad dojdzie do tego ze sie sklamalo to bedzie nie zaciekawie

a jak udowodnic prawdziwosc malzenstwa?fotografie to raz,wspolne odpowiedzi to drugi raz ..a co do rachunkow to pokazuje urzednikowi ze faktycznie jestescie malzenstwem i dlatego tez malzenstwa maja wspolne rachunki

co do rodziny to nie ma z tym problemu,,wiele dzieci -rodzicow ma kogos nielegalnie i dostaja GC-obywatelstwa..co ciekawe ze jak dostaniesz GC a potem obywatelstwo to bedziesz mogla rodzica sponsorowac na GC ktory jest nielegalnie ...chyba ze prawo sie zmieni...

ps czy trzeba znac prawo ze prawie w kazdym Panstwie jesli sie jest na wizie turystycznej praca jest nielegalna,,nigdzie tak nie ma ze jak jestes turysta to mozesz pracowac legalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad1 podstawowa zasada na interview, siedziec cicho, odpowiadac tylko na pytania i nie chwalic sie czym nie trzeba,

szanse sa ze sie spytaja a wtedy to juz wasza sprawa, bardziej prawdopodobne ze nie i wtedy siedziec cicho

ale prawda jest ze az do uzyskania przez niego obywatelstwa bedzie sie mial czym przejmowac

ad3 macie jeszcze czas, zacznijcie wyrabiac wspolne dokumenty, wspolne konto, karta kredytowa, ubezpieczenia samochodu, lease itp

byla tu na forum kiedys dziewczyna która miala taki sam interview jak ty, podobno bardziej sie czepiali malzenstwa niz reszty papierow

co ma sens, bo w ten sposob łatwo załatwić komuś GC

tak wiec beda męża sprawdzali jak sprawdzaja każdego męza obywatelki

poczytaj tu:

http://www.usa.info.pl/board/index.php?s=&...ost&p=82468

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...