Skocz do zawartości

Pytanie Dot Wizy Turystycznej


Rekomendowane odpowiedzi

Na wstępie witam wszystkich Użytkowników forum! :)

Mam takie pytanie. Chodzi o to, że chciałbym starać się o wizę turystyczną, ponieważ mam zamiar odwiedzić w lipcu rodzinę w Chicago. Dokładnie to ciotkę oraz moją chrzestną. Wyjazd byłby na 3 tyg, bo tylko tyle dostanę jednorazowo urlopu.

I teraz tak, mam umowę o pracę na czas określony, 3 lata, która kończy się w dniu 30.06.2010. Czy w konsulacie oprócz tego, że pewnie spytają gdzie jestem zatrudniony, to mają tam zwyczaj pytać również na jaki okres jest się zatrudniony? Czy jest sens w ogóle próbować załatwiać wizę wcześniej, niż po przedłużeniu umowy o pracę? Bo pewnie jak dowiedzą się, że w czerwcu kończy mi się umowa, to o wizie mogę zapomnieć. Ja jestem pewien, że nową umowę dostanę, no ale dla osoby w okienku w konsulacie słowa pewnie nie wystarczą, tylko ewentualnie papier?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 23
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Hm, wierzą? myślałem, że nie wierzą?

sly6, czytałem DS-157, jest napisane, że należy podać dwa ostatnie miejsca pracy. Ja wcześniej nie byłem nigdzie zatrudniony. To jest moja pierwsza praca. Najpierw 3 lata jako praktykant, kolejne 3 lata u tego samego pracodawcy już jako pracownik. W DS-156 jest tylko taki punkt: "Nazwa i adres obecnego miejsca pracy lub szkoły", czyli nie ma nic o okresie zatrudnienia. Dlatego więc pytam, czy może ktoś miał taki przypadek, że spytano przy okienku do kiedy jest się zatrudnionym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli spytają od kiedy jestem zatrudniony to pikuś, gorzej jak spytają do kiedy...

No nic, na dniach powinienem mieć paszport do odbioru, omówię się na wizytę w ambasadzie, to wtedy się dowiem :)

Choć wolałbym wiedzieć, czy już można by załatwiać sprawy związane z wizą, czy czekać, aż będę mieć nową umowę i wtedy próbować z solidniejszymi papierami przy okienku. Tyle, że to wszystko opóźni wyjazd :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie wiesz tego ze w Krakowie jest najwiecej tzw brak wiezow z Polska,,lepiej juz stoi z tym Warszawa bo wiecej wiz jest wydawanych

to ze ma sie prace nie oznacza ze dostanie sie wize,jedynie zwieksza sie % wydania wizy takiej osoby,do tego czasami potrzebujemy szczescia lub tez daru przekonywania ze np nie zostaniemy oraz wrocimy i jesli to Nam wychodzi z nie ktorymi osobami to moze nie wyjsc w rozmowie po wize.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzisiaj dzwoniłem, termin mam na 5 maja.

Pytano mnie jakie wnioski chce wypelnic, ds-156 i ds-157, czy ds-160. Wybrałem jednak ta pierwsza opcję. ds-160 jak na razie jest tylko w j. angielskim.

Dowiedzialem sie rowniez, ze Ci, ktorzy wypelniaja ds 160 umawiani sa tylko popoludniu, ale dlaczego tak, to nie wiem :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Berus juz pisalem o tym nowym wniosku no ale dobrze ze to potwierdzasz ze jest taki ds 160 ..a te 156 i 157 odejda do historii :( po 24 maja ;)

tzn ds 160 laczy te dwa formularze i bierze sie na rozmowe tylko 1 kartke wydrukowana z kompa no i ten wniosek jest przesylany elektronicznie .

podobno od 24 maja ma byc dostepny wniosek ds 160 w jezyku polskim i maja byc tez odpowiedzi podawane po polsku ale jak narazie wniosek jest po angielsku i odpowiedzi tez musza byc w tym jezyku ,plus nie mozna uzywac polskich znakow jak w ds 156..no ale do 24 maja troche jest czasu wiec ma sie wybor pomiedzy tymi formularzami

a dlaczego tak jest ze popludniu masz miec rozmowe to moze dlatego ze to nowosc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dlaczego tak jest ze popludniu masz miec rozmowe to moze dlatego ze to nowosc ;)

no wlasnie ja mam na rano, bo wybralem stare druczki, na popoludniu umawiane sa osoby, ktore zadeklaroway ds-160 :)

Powiedzcie mi jeszcze prosze, bo zaswiadczenia o zatrudnieniu nie bardzo chce brac ze soba, z tego wzgl. ze jak juz napisalem wczesniej, umowe mam do 30.06.2010 wiec kiepsko to wyglada, i czy w tym wypadku ma sens zamiast tego zaswiadczenia, zabrac ze soba rozliczenie PIT w ktorym jest calosciowy dochod roczny?. Sa tam przeciez wszystkie informacje pieczatki, podpisy z zakladu pracy. Jak myslicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...