Jump to content

Paraliż Europy Trwa, Lot: Żadnych Rejsów Do Poniedziałku


Recommended Posts

Trwa paraliż europejskich lotnisk. Do godz. 14 czasu warszawskiego (8 rano czasu nowojosrkiego) w poniedziałek Polskie Linie Lotnicze LOT nie będą wykonywać żadnych rejsów ? poinformował w sobotę rzecznik przewoźnika Jacek Balcer. Złe wiadomości napływają znad Islandii: tamtejszy wulkan wciąż jest aktywny. Zdaniem ekspertów chmura wulkanicznego pyłu może paraliżować komunikację lotniczą jeszcze przez kilka dni.

http://www.dziennik.com/news/swiat/10126

to samo jest w Swiss Air ze nie ma lotow ...

nie wiem czy to sie sprawdzi ale ma byc jeszcze gorzej tzn dluzej to moze potrwac...no ale zobaczymy co bedzie w przyszlym tygodniu

http://wiadomosci.onet.pl/2156829,441,ostr...yzyka,item.html

Link to comment
Share on other sites

Tak się zastanawiam... jak np. ktoś jest teraz w USA na turystycznej i kończy mu się termin pobytu, to fakt, że nie ma lotów do Polski jest wystarczającym argumentem, żeby do czasu, aż zmieni się sytuacja, mógł pozostać legalnie w USA? Czy też urzędnicy mogą się czepiać i uznać, że mógłby np. polecieć gdzieś na południe Europy i stamtąd autobusem do Polski?

Link to comment
Share on other sites

Opóźnienia wynikające nie z winy podróżnego, takie jak odwołanie lub opóźnienie lotu, stan zdrowia wymagający opieki lekarskiej, nie są traktowane jako przedłużenie pobytu bez zezwolenia, jednak przy ponownej podróży do USA należy przedstawić dokumenty wyjaśniające zaistniałą sytuację. W przypadku opóźnienia lotu należy zwrócić sie do linii lotniczych o wydanie pisemnego zaświadczenia, potwierdzającego zaistniałą sytuację lub też o kopię unieważnionej karty pokładowej.

http://polish.poland.usembassy.gov/visas/n...e-do-kraju.html

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...