Skocz do zawartości

Czas Wyrabiania Ssn


Rekomendowane odpowiedzi

nasunelo mi sie jeszcze jedno pytanko a nowego tematu tworzyc chyba nie potrzeba:

czy majac tylko karte pozwolenia o prace moge zdawac egzamin na prawko? czy musi byc ssn w reku czy wystarczy dokument potwierdzajacy, ze czekam na ssn?

podobnie z praca. czy mimo wszystko moge juz ubiegac sie o prace i ssn doniesc pozniej?

chodzi mi o to jak jest w praktyce

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

praktyka jest rozna ,zalezy od urzedu i urzednikow ktorzy tam pracuja i teraz jak masz duzoo czasu to pochodzisz troche po urzedach i sam zobaczysz jak bedzie .

do tego zobacz strone danego urzedu gdzie sie wyrabia prawa jazdy

co do pracy to tez zalezy od pracodawcy juz konkretnego bo czasami tak zatrudniaja i potem przynosisz numer a czasami mowia nawet Ci prywatni ze jak bedziesz miec w reku to wtedy..Bo jest cos takiego e-verify i nie ktore osoby musza przez to przejsc a jak nie masz numeru to jak przejdziesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
nasunelo mi sie jeszcze jedno pytanko a nowego tematu tworzyc chyba nie potrzeba:

czy majac tylko karte pozwolenia o prace moge zdawac egzamin na prawko? czy musi byc ssn w reku czy wystarczy dokument potwierdzajacy, ze czekam na ssn?

podobnie z praca. czy mimo wszystko moge juz ubiegac sie o prace i ssn doniesc pozniej?

chodzi mi o to jak jest w praktyce

pozdrawiam

Ja jak sobie wyrabialam moje prawko, to wymagali ssn. Przez to ze mialam zmiane nazwiska po slubie, DMV wymagalo najpierw zmine danych w SS office zanim mogli cos zrobic. Poinformowali mnie, ze ich systemy sa polaczone i jesli DMV dane nie zgadzaja sie z danymi SS, trzeba wszystko najpierw wyprostowac zanim moga mi wydac prawko. Musialam pojechac zmienic dane na SSN odczekac 24h i dopiero wrocic do DMV. Moje dane sie wtedy pokrywaly i prawko juz jest :)

Wszystko zalezy od stanu i dzialajacego w nim prawa. aaaaa nowa SS karta przyszla poczta po tygodniu, no ale zmina nazwiska to nie to samo co wyrabianie w pelni nowej SS karty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...