Skocz do zawartości

Zmiana Adresu Na Gc


Rekomendowane odpowiedzi

Prawdopodobnie bedziemy sie przeprowadzac i nagle mnie olsnilo, ze przeciez musze miec aktualny adres na GC.

Poczytalam strone USCIS i tutaj moje pytania, zeby sie upewnic:

1. Nie musze wypelniac I-90, ktora uzywa sie do wymiany GC; jest paragraf na zmiane adresu:

Change of Address

Please see the Related Links section of this page on how to report a change of address to USCIS. The Lockbox facility does not handle change of address requests and you should not submit Form I-90 to report a change of address.

2. Wypelniam AR-11 (mozna zrobic online) w ciagu 10 dni od przeprowadzki. I to wszystko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Wlasnie zaczynam wypelnianie AR-11 online, ale napisane jest tak:

Regardless of whether you are or are not a citizen, if you have previously submitted a Form I-864 on behalf of someone who has become a permanent resident, you must also complete a Form I-865 within ten days of the completion of the move for legal purposes.

Czy to znaczy, ze moj maz bedzie musial w ciagu paru dni wyslac im I-865? Sponsorowal mnie na adjustment of status.

Boziu, ilez papierzysk!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam pare pytan zwiazanych ze zmiana adresu:

1. Port of entry into USA - to wpisac nazwe lotniska czy miasto w jakim sie wyladowalo ?

2. Jakim listem najlepiej wyslac do nich formularz AR 11 ? zwyklym czy overnight ?

3. Pod jak adres wyslac list ? Bo podaja dwa adresy tylko ze nad jednym pisze: For commercial overnight or fast freight - pod ten nie wysylac ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pare pytan zwiazanych ze zmiana adresu:

1. Port of entry into USA - to wpisac nazwe lotniska czy miasto w jakim sie wyladowalo ?

Nie ma znaczenia. Mozesz podac na przyklad: JFK New York City, NY; Liberty International Airport, Newark, NJ czy International Airport, Los Angeles, CA.

2. Jakim listem najlepiej wyslac do nich formularz AR 11 ? zwyklym czy overnight ?

Polecam certified mail dla spokoju sumienia.

3. Pod jak adres wyslac list ? Bo podaja dwa adresy tylko ze nad jednym pisze: For commercial overnight or fast freight - pod ten nie wysylac ?

Wyslij na P.O. Box 7134

Dodaje jeszcze następne pytanie czy jako petitioner muszę także wysyłać ze zmieniłem adres ?

Obywatel USA musi informować USCIS o zmianie adresu ?

Obywatel USA nie musi informowac o zmianie adresu, jakkolwiek w przypadku gdy jest on czyims sponsorem w interesie jego i sponsorowanej osoby jest, by o tej zmianie poinformowal. Dzieki temu unika sie niepotrzebnych opoznien w sprawie.

ponizej fragment instrukcji do AR 11 online:

1. U.S. Citizens

If you have moved, and you have a pending case, you can change your address online here on our website. Please note that the law does not require U.S. citizens to file a Form AR-11.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Jim Beam za odpowiedzi.

Znaczy jak Obywatel USA jest Petitioner to musi wysyłać formularz o zmianę adresu ?

Sponsorem jest inna osoba, gdyż nie miałem żadnych zarobków.

Hmmm i właśnie nie wiem czy Petitioner musi informować o zmianie adresu.

Zdaje mi się, ze Petitioner musi wypelnic formularz I-865 ? Czy się mylę ?

Cały czas myślałem, ze tylko Beneficary musi informować o zmianie adresu . Myślałem, ze Petitioner a tym bardziej USA Citizien nie musi informować USCIS o zmianie adresu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy jak Obywatel USA jest Petitioner to musi wysyłać formularz o zmianę adresu ?

Tak jak juz napisalem, NIE MUSI, ale moze zeby przyspieszyc obieg dokumentow.

Sponsorem jest inna osoba, gdyż nie miałem żadnych zarobków.

Jezeli mowa o sponsorowaniu rodzinym to "inna osoba" nie moze byc sponsorem jezeli nie ma do tego podstaw (zwiazki krwi).

Ty jestes sponsorem a "inna osoba" jest co-sponsorem, gwarantujacym srodki materialne.

Cały czas myślałem, ze tylko Beneficary musi informować o zmianie adresu . Myślałem, ze Petitioner a tym bardziej USA Citizien nie musi informować USCIS o zmianie adresu .

Mysle, ze to juz mamy wyjasnione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...