Skocz do zawartości

Samodzielna Nieletnia W Usa?


Rekomendowane odpowiedzi

Od dłuższego czasu czytam te forum, ale nadal nie znalazłam tego, czego szukałam. Na razie nie pytam o wizy itd, bo gdybym miała zapewniony kąt w USA lub pewny plan na przyszłość, to mogłabym czekać na wizę i inne dokumenty cierpliwie. :)

Mam prawie 17 lat (właściwie 16,5) i chciałabym pojechać do USA do high school, żeby żyć, uczyć się, poznawać, pracować. Nie chcę jechać z programem, bo po prostu mnie nie stać. Wiem, że brzmi to jak wyznanie głupiej nastolatki, być może i taka jestem, ale nie potrafię wyrazić tego innymi słowami. Zastanawiałam się nad prywatną host family, ale minimalnie 300$/weekly jest przerażające. Na żadne stypendium też nie mogę liczyć, bo średnia moich ocen to trochę powyżej 4, z oceną celującą m.in. z angielskiego i wyróżnieniem od nauczycielki. Nie mówię perfekcyjnie po angielsku, ale dogadać bym się dogadała.

Chciałabym wyjechać sama i tam się uczyć, ale teraz nie wiem co zrobić - host family ewidentnie jest za droga, skusiłabym się już tylko jeżeli nie miałabym inne go wyjścia, może nawet wyszłoby taniej po ugadaniu się na pomoc w domu, nad dziećmi itd. Samodzielne mieszkanie - może i byłoby możliwe, ale co z opiekunami? Przecież gdybym nawet chciała chodzić do high school musiałabym mieć opiekunów, by zgadzali się na różne propozycje ze szkoły czy coś w tym stylu. Dzielenie mieszkania z osobą dorosłą - z którą dogadałabym się, by była moją "opiekunką"? Hostel? Przyjaciele rodziców?

Co robić? Szczególnie zależy mi na tym, jako iż mogłabym przetrwać jeszcze I LO, wyjechać w środku, lub pod koniec. POMOCY!

PS. Czy jest jakieś stypendium dziennikarskie? Edukuję się w tym właśnie kierunku, może coś byłoby możliwe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 32
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

sory ale powinnas zaczac od spraw wizowych. co z twojego planowania jesli okaze sie ze po prostu nie mozesz tu przyjechac chocbys miala i fure kasy? nie wiem jak jest z HS bo ja przyjechalam tutaj na studia. moj kolega chodzil tutaj przez rok do HS przyjezdzajac na wizie B1 ale potem jego tata zaczal starania o zielona karte wiec mogl zostac dluzej niz pol roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale jaka wiza

bo na wizie turystycznej nie mozesz sie uczyc w szkole takiej jak HS wiec pozostaje wiza studencka -f1 ale tutaj musisz miec papiery ze szkoly,ze za co bedziesz zyc ...

Napisz do Ambasady i sie spytaj o tzw wymiane mlodziezy pomiedzy USA a Polska,napisz tez do Rotary Club i moze Oni cos beda miec takiego

masz kogos tam znajomego,przyjaciol czy tez nikogo?

moze tez byc wyjazd na au-pair jak bedziesz sie kwalifikowac i moze potem rodzina-ktos inny by Ci pomogl w tym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba raczej wiza studencka, ale sama juz nie wiem, ciagle mam watpliwosci, ciagle mam mysli typu 'nie uda mi sie nigdy' czy cos w tym stylu.

Btw z innej beczki - czy jezeli wyjechalabym z przyjacielem mojej matki, on do pracy, a ja do szkoly i gdyby on mial gc moglby mnie sponsorowac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moze zamiast myslec nad tym nie uda mi sie nigdy to zacznij od przeczytania stron rzadowych jak strona Ambasady USA:

http://polish.poland.usembassy.gov/visas/n...archers.html#F1

http://travel.state.gov/visa/temp/types/types_1268.html

http://travel.state.gov/visa/temp/types/types_1269.html

I teraz kazda osoba moze Cie sponsorowac abys sie uczyla w szkole .wazne aby podpisala papier i miala odpowiedni dochod .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zeby sie zacząc starac o F1 musisz miec juz wybrana szkole. musisz wiedziec ile szkola bedzie cie kosztowac i ile pieniedzy bedzie musial wykazac twoj sponosor. to tak jesli chodzi o formalnosci.

na twoim miejscu zaczelabym szpreac po szkolac i dowiadywac sie ile mniej wiecej bedziesz potrzebowac, jakie masz opcje itp. potem gadasz z mama czy ja na to stac. potem decydujesz sie na konkretna szkole i zaczynasz starania o wize.

pamietaj ze na wizie f1 nie mozna pracowac. musisz miec kase na nauke odlozona wczesniej. opcja programow o ktorych pisal sky moze byc dla ciebie nieglupim rozwiazaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...