Skocz do zawartości

Problemy Z Wizą


krysekmichal

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pytanie, na które odpowiedzi póki co w internecie znaleźć nie mogę. Mam nadzieję, że ktoś z Was mi pomoże:) Otóż wybieram się we wrześniu na Zachodnie Wybrzeże w ramach wizy turystycznej i zastanawiam się, czy mogę mieć problemy z przyznaniem jej jeśli mam niezapłacone mandaty w Polsce? Nic poważnego - spożywanie alkoholu w miejscu publicznym etc. wybitnie studenckie "wybryki" na łączną kwotę jakieś 600 PLN. Prawdę mówiąc wolałbym żeby starym polskim zwyczajem odprowadzili mi to przy rozliczeniu PITa, ale jeśli mają być z tym jakieś problemy w konsulacie i (czego się obawiam) potraktują mnie na równi z kimś, kto miał poważny konflikt z prawem, to wolę zapłacić i polecieć z mniejszą ilością pieniędzy niż nie polecieć w ogóle. Pomóżcie proszę, bo za jakieś dwa tygodnie mam rozmowę z konsulem, dlatego bardzo zależy mi na czasie. Pozdrawiam i z góry dziękuję:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy moge prosic o jakas konkretna merytoryczna odpowiedz poparta argumentem, a nie pouczanie mnie co "lepiej zebym zrobil"? Bylbym wdzieczny gdyby ktos odwolal sie do konkretnego przepisu a nie do mojego sumienia. Mandatow nie bede placil jesli nie jest to koniecznie zeby dostac wize, bo odpisza mi je w kwietniu jak zloze pita i tyle. 200$ robi wielka roznice, bo jest to kwota jaka docelowo chce przeznaczyc na wyzywienie podczas 18-dniowej wycieczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...