Skocz do zawartości

Pytanie O Vat,cło I Agencje Celną


pawel13

Rekomendowane odpowiedzi

A czy mógłbym ich poprosić,zeby to wysłali do mnie kurierem?

I jeszcze mam pytanko,bo pytałem się innej osoby to ona mi napisała

'W saga wyglada to tak

140 pln za wypelnienie dokumentu sad plus oplata ,,za znaczek" (za cos tam dla panstwa okolo 15 pln).

Do tego vat i clo a wyglada to tak, ze jak juz dotrze do nich paczka to wysla ci papierki aby napisac co to jest i podac wartosc i takie tam.

Dolaczasz kopie dowodu albo rachunek za przedmiot jesli masz.

Ceny ci podalem jakie obowiazywaly w zeszlym roku bo wtedy ostatnio kozystalem z tej agencji.'

I kolega napisał' wyśla ci papierki aby napisać co to jest i podać wartosc i takie tam'czyli oni przyślą mi wcześniej(niż dostane paczke) dokumenty w których będe musiał dokładnie napisać co to jest i ile to kosztowało?(trudne to jest wogóle??)

Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak pomoże ktoś?

Nie ma sie co goraczkowac. Zarowno przez Polonez jak i Polamer procedura jest identyczna. Paczka przychodzi i pechem trafia na clo. Poczta polska przychodza Ci papierki do domu w ktorym agencja celna "proponuje" abys skorzystal z ich uslug. Wypelniasz przeslany przez nich formularz zawartosci, upowaznienie aby to oni paczke odprawili i wysylasz to do agencji. Agencja odprawia, placi za Ciebie i ... po miesiacu paczke przywozi ten sam kurier, ktory normalnie mial paczke przywiesc gdyby nie poszla ona na clo. Kwote jaka agencja zalozyla za ciebie (zapewne VAT) + oplate dla agencji placisz kurierowi. Daje Tobie paczuszke i koniec sprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok,a czy jest możliwość,ze nie chce aby to oni sprawdzali moją paczkę?

Jezeli tak to komu moge zlecić jej otwarcie,oclenie itp.

I czy stawka wszędzie będzie taka sama,bo kolega wyżej powiedział,ze lepiej byłoby wysłać to firmą doma,ktora też ma agencje celną i jest tańsza?

Z góry dziekuję,Pozdrawiam

To jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Z tego co wiem, to wysokość cła nie zależy od agencji celnej. Jest taki przepis, że paczki od wartości 45€ do 700€ podlegają stawce ryczałtowej, która wynosi 2,5%. OLznacza to, że jakby paczka była warta 46€ albo 699€, to procent jest taki sam. A co do cła, to wszystko jest przypisane danemu produktowi, np. na rower masz 15%, a na notebooka masz 0%. Widziałam taka stronkę, gdzie wpisujesz hasło np. żelazko i wyskakuje ci procent cła, ale niestety nie potrafię jej teraz znaleźć. Sama czekam na paczke z USA - prezent świąteczny. Jest tam ps3, nowe więc ja tez pewnie sporo zapłacę cła i podatku :(

P.S Jeszcze dodam, że agencja celna też swoje pobiera, w końcu muszą jakoś zarabiać. Jedna bierze mniej, druga więcej. Może spróbuj wysłać paczkę FedEx'em, albo USPS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...