Skocz do zawartości

Tysiac Pomyslow A Brak Konkretu


Rekomendowane odpowiedzi

Hej!

Juz za miesiac zaczynam szkole i ciagle waham sie nad wyborem odpowiedniego kierunku.... To co czuje tam w srodku, a co moglo przyniesc mi dobre pieniazki pewnie znacznie sie od siebie rozni.... otoz myslalam nad psychologia, ale czy mowiac szczerze jest to dobry wybor?

zainteresowaly mnie inne kierunki zwiazane z architektura itd, ale wiem, ze sobie nie poradze, bo po pierwsze matematyka u mnie kuleje a po drugie z rysunku tez nie jestem dobra :) a idac na takie studia jednak trzeba miec jakies predyspozycje.... przez pewien moment myslalam rowniez o kryminologii, cos w tym kierunku.... ktos moze slyszal cos o tym ostatnim? i ogolnie moze ktos podpowie mi jakis ciekawy a zarazem sensowny i przyszlosciowy kierunek ;) generalnie techniczne pewnie odpadna :P trzeba podchodzic realistycznie :P wszelkie rady i uwagi mile widziane :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko ze w pewnym momencie ekonomia to czysta matematyka, a to nie jest jej forte. Leonti, jeden z plusow studiow w USA to ze bez wzglednie od kierunku i tak musisz odbebnic general requirements - historia, literatura, matematyke jakas, itp. To da ci czas na podjecie decyzji i mozliwosci 'wyprobowania' innych dziedzin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sensowny i przyszlosciowy kierunek

sensowny i przyszlosciowy kierunek to np lekarz no ale jesli w tym nie bedzie dobra to nie ma po co isc ..

mozna sie uczyc czegos co ma przyszlosc ale jesli tego nie poczuje sie sercem-dusza to lepiej wybrac cos innego ,cos podobnego

w czym jestes dobra,co bys chciala robic?cos miej wiecej wiesz

bo isc na psychologie to mozna ale jesli masz przyjmowac wszystko od pacjentow do siebie to musisz sie zastanowic nad tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o zawód lekarza, to raczej studia medyczne należą do jednych z najdroższych a druga sprawa, kiedy przeglądałam wymagania to chcą już świadectwa z High School i tam zaliczeń różnych klas.... czyli nie tak łatwo... Szkole średnia kończyłam w Polsce.... Nawet na pielęgniarstwo mieli swoje wymagania...

tak samo prawnik wyśmienity zawód, ale trzeba liczyć się ze swoimi możliwościami i porywać na wysokie loty, a w trakcie rezygnować bo będzie za ciężko, albo najzwyczajniej odpaść...aspiracje, i marzenia to jedno a rzeczywistość to co innego....dlatego też wybór kierunku jest tak trudny....

Wolałabym wybrać coś uniwersalnego, bo nie wykluczam, że może się tak ułożyć że wrócę do Polski.... więc i tym muszę się kierować

a taka psychologia w biznesie czy sądowa? Pewnie są tego różne odłamy prawda? Raczej w tym kierunku myślę....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej poszukiwane zawody od wielu lat

Between [NACE’s] Salary Survey reports and the Job Outlook results, I would have to say that in general, students in the technical and business fields may be the luckiest in getting job offers from the Class of 2010,” said Andrea Koncz, employment information manager at NACE.

Technical and business positions include careers related to engineering, computers sciences, accounting, retail and management fields.

Their salary offers continue to rise, and they appear to be receiving most of the offers,” Koncz said.

najmniej uzyteczne to LIBERAL ARTS zawsze byly a teraz szczegolnie

In reference to NACE’s Salary Survey reports and Job Outlook results, Koncz said the majors that fall more into the "liberal arts" category are not as reliable for finding and securing jobs in the current economic climate.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a taka psychologia w biznesie czy sądowa? Pewnie są tego różne odłamy prawda? Raczej w tym kierunku myślę....

masz racje ze psychologia medyczna-sadowa lub biznesowa moze w pewnych sprawach byc inna chociaz podstawy ma jedne i te same

i teraz wiele psychologow jezdzi z Polski na wyklady-spotkania np do USA ,wiele publikacji jest z Ameryki ale i tak tzw diabel tkwi w szczegolach i moze byc tak ze mozesz byc dobra w USA ale juz na Europe bedziesz musiala sie przestawic troche

moze poczytaj rozne fora dla psychologow,napisz do takich osob i sama zobaczysz jak jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...