Skocz do zawartości

Ślub Z Obywatelką Kanady


iniquee

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Serdecznie

Moja narzeczona jest Kanadyjką. Postanowiliśmy że chcemy się pobrać. W związku z tym mam kilka pytań. Jakie są różnice odnośnie wszystkich formalności między Kanadą a Polską ? Jakie są wymagane dokumenty ? Jaki jest czas oczekiwania na PR ? Jakie są czynniki które mają wpływ na cały proces imigracyjny ? Osobiście jestem zdecydowanie za ślubem w Polsce gdzie mam pracę, mieszkanie i wszystko co z pewnością ułatwiłoby czas oczekiwania. Później chcemy się przenieść na stałe do Kanady. Nie bardzo wiemy jak się do tego wszystkiego zabrać. Bardzo bym prosił o rzetelną informację osoby które mogłyby się wypowiedzieć w tym temacie.

Pozdrawiam

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź

Wiem że forum dotyczy USA. Natomiast zdaję sobie sprawę, że na tym forum znajdują się osoby które mają coś konkretnego do powiedzenia w tym temacie. A na takich właśnie praktycznych informacjach zależy mi najbardziej.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gal to forum dotyczy USA

ale jest dzial Kanada.Australia itd wiec mozna zadawac pytania w tych wlasnie dzialach na tematy tych Panstw

I teraz nie piszesz gdzie chcesz byc w Kanadzie a dlaczego?

poniewaz abys mogl wjechac na teren Quebecu-tam zamieszkac musisz od nich dostac akceptacje ,chyba ze juz masz PR card w reku lub tez obywatelstwo to wtedy to Cie nie dotyczy ale jako nowy rezydent tej Prowincji takie maja zasady ale tam tylko..

Inna sprawa czy Twoja narzeczona pracowala,pracuje w Kanadzie bo bedzie musiala podpisac papiery ze moze Cie sponsorowac .

Pytasz sie o czas oczekiwania na wize na pobyt staly,a wiec w Kanadzie ten czas moze wyniesc i 8 jak nie wiecej miesiecy ale przez Polske ostatnio osoby czekaly po 4-5 miesiecy .

Ale ten czas dotyczy okresu oczekiwania jak sie czeka do innej Prowincji niz Quebec,jesli chodzi o Quebec trzeba do tego czasu doliczyc z 2-3 miesiace na akceptacje Ciebie.

jak sa brane czynniki pod uwage,jak dobrze masz wypelnione papiery,jak szybko doslesz,doniesiesz swoje papier jak beda potrzebne oraz jak szybko zrobisz badania medyczne

do tego czy byles kiedys karany bo jak tak to musisz najpierw zalatwiac ta sprawe chyba ze minelo dlugo czasu i pewne sprawy robia juz z urzedu jak tzw wjazd na teren Kanady ale o tym poczytasz na stronach CIC

jak slub w Polsce to chyba wiesz co musisz miec aby takie cos bylo mozliwe w Polsce,jak nie to spytaj sie w USC swoim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby żona mogła Ciebie sponsorować, musi mieszkać w Kanadzie lub wykazać zamiar powrotu do Kanady - jest to dodatkowy dokument do wypełnienia, a zamiar powrotu trzeba udowodnić. Na słowo honoru niestety nie uwierzą :) Bywa i tak, że jeśli uznają dowody za niewystarczające (a to zależy w dużej mierze od humoru urzędnika), to mogą sprawę zastopować.

Strona którą podał Gal jest dobra. Poczytajcie. Polecam też forum http://www.canadavisa.com/canada-immigrati...onsorship-b5.0/ Kopalnia wiedzy.

Kanadyjskie dokumenty imigracyjne są o wiele prostsze IMO do wypełnienia niż amerykańskie, ale kwestia udowodnienia prawdziwości małżeństwa zakrawa o absurd. Musicie się naprawdę dobrze przygotować.

Odradzam wspólny wjazd do Kanady i aplikację tzw. inland, proces trwa o wiele dłużej i w razie problemów nie ma możliwości apelacji. Podczas oczekiwania na stały pobyt nie będziesz też mógł wyjechać z Kanady, bo w razie gdyby Cię nie wpuścili z powrotem wszystko przepada (niestety, nie ma czegoś takiego jak Advance Parole w USA).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...