Skocz do zawartości

Continous Residence


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystich. Jak wiadomo przy ubieganiu sie o obywatelstwo trzeba udowodnic m.in. ze bylo sie w Stanach min. 30 miesiecy w ciagu ostatnich 5 lat (Physical Residence) i ze nigdy nie opuszczalo sie USA na dluzej niz 6 miesiecy, bo to przerywa Continous Residence. Studiuje w USA i tak sie sklada ze jednym z warunkow ukonczenia mojego kierunku jest wyjazd do szkoly do innego kraju (study abroad) na min. semestr, przy czym kraje ktore mnie interesuja maja w ofercie tylko wyjazdy na caly rok. Nie ukrywam ze bardzo mi sie study abroad podoba, wiec zdecydowanie chce wyjechac (zreszta jak chce skonczyc studia na moim kierunku to raczej nie mam innego wyboru), nie chce jednak niepotrzebnie komplikowac sobie spraw przy obywatelstwie, wiec wole zapytac zanim sie zdecyduje.

Zastanawiam sie czy przeszloby wyjechac na jeden semestr, wrocic do USA po ok. 150 dniach, tak powiedzmy na tydzien (wlasciwie tylko zeby nie byc poza USA dluzej niz te 180 dni), znowu wyjechac na drugi semestr i potem dopiero wrocic do USA, po jakichs kolejnych 150 dniach pobytu za granica. Zastanawiam sie czy takie cos przejdzie w USCIS przy skladaniu N-400, zakladajac ze nigdy nie bede poza Stanami dluzej niz 6 miesiecy i ze bede w USA 30 miesiecy w ciagu ostatnich 5 lat? Ten prawie rok na study abroad z mala przerwa, zeby te 180 dni zaczely mi sie liczyc od nowa nie beda wygladac podejrzanie, nie beda sie tego czepiac? Wiem ze przy wizach turystycznych jak tak ktos sobie zostaje na max. czas jaki mu wbili w I-94, wyjezdza poza Stany na krotki okres czasu i znowu chce wrocic do USA to nie jest to mile widziane i czesto konczy sie to przykrymi konsekwencjami. Zastanawiam sie jak wyglada odwrotna sytuacja w stosunku do rezydentow.

Kolejna sprawa to jak bedziemy mieszkac rok poza USA to raczej nie bedziemy mieli dochodu tutaj, wiec bedzie jedna wielka dziura na rozliczeniu podatkowym za ten rok. Co zrobic w takiej sytuacji? Bede sie tez musiala z czegos utrzymac, wiec fajnie by bylo podczas tego roku cos popracowac. Pytanie brzmi, mozna w ogole pracowac poza USA zeby nie narobic sobie klopotow przy obywatelstwie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

postaraj sie o bialy paszport - advace parole- przed wyjazdem

bedzie to dobry dowod na to ze zamierzalas od poczatku wrocic spowrotem

jesli do tego dolorzysz papiery z uczelni tlumaczace ten wyjazd to powinno byc OK

w "guide to naturalization" pisze gdzies ze advance parole moze pozwolic nawet na pobyt ponad 6 miesiecy poza USA i dalej spelniac warunki, ale nie wiem jak to jest w praktyce z tym

najlepiej jednak latac co 6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...