Skocz do zawartości

Employment Authorization Card


Eszka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem w trakcie oczekiwania na zielona karte. W przyszlym tygodniu mam interview z mezem. Mam nadzieje, ze wszystko pojdzie dobrze. Trzymajcie kciuki. Po interview opisze nja forum jak bylo. Wyslalam caly pakiet dokumentow do immigration- bralam slub na wizie turystycznej. Dzisiaj dostalam employment authprization card. Wazna jeden rok. I teraz moje pytanie. Czy moge na jej podstawie starac sie o Social Security Number, ktory jest chyba w Stanach najwazniejszy? Prosze o pomoc jakie kroki powinnam teraz podjac. Pozdrawiam i dziekuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majac EAD mozesz starac sie o SSN. Ja wystapilam o SS tydzien temu. Chcieli ode mnie EAD, paszport oraz spytali, czy mam ze soba akt urodzenia, chociaz tego nie ma na liscie dokumentow. Poczekaj jeszcze ze dwa dni i jedz do najblizszego SS office (mi powiedzieli, ze jesli przyjechalam natychmiast to otrzymaniu EAD, to moga jeszcze nie miec moich danych w systemie). Czas oczekiwania na SSN- tydzien do dwoch tygodni. Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mowimy o trzech roznych dokumentach - pozwolenie na prace, zielona karta i social security card. Jako tako do pracy w USA potrzebujesz zielonej karty i SSN, ale w zwiazku z tym, ze GC jeszcze nie masz, wydano Ci pozwolenie na prace, na ktorego podstawie bedziesz mogla ubiegac sie o SSN i podjac prace zanim jeszcze otrzymasz GC. Pozwolenie na prace jest wazne rok i w ciagu tego roku (zapewne duzo wczesniej) dostaniesz zielona karte i wtedy pozwolenie na prace nie bedzie Ci juz do niczego potrzebne, bedziesz mogla pracowac na podstawie GC i SSN. Zakladajac ze dostaniesz zielona karte nie musisz nic robic po roku, pozwolenie na prace niech sobie wygasa, zastapi je GC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byl juz tutaj post -temat co z tym zrobic pare miesiecy temu ..ale tam pewna osoba z kancelarii prawniczej powiedziala ze majac GC nalezy starac sie o przedluzenie takiego pozowlenia i teraz albo ta osoba chciala na tej osobie zarobic albo cos innego.

dopisze tutaj jesli bys nie dostala GC a to pozwolenie na prace by sie konczylo to musisz wystapic o nowe ,bez tego bedziesz pracowac nielegalnie ale dostajac GC mozesz juz o tym zapomniec ale to masz juz wyzej wyjasnione

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dopisze tutaj jesli bys nie dostala GC a to pozwolenie na prace by sie konczylo to musisz wystapic o nowe ,bez tego bedziesz pracowac nielegalnie ale dostajac GC mozesz juz o tym zapomniec ale to masz juz wyzej wyjasnione

o nowe pozwolenie na prace moze wystapic jezeli jej I-485 bedzie pending tz jezeli urzednik nie podejmie koncowej decyzji( braki w dokumentach,niewystarczajace dowody wskazujace ,ze malzenstwo jest bona fide itp),bo jezeli po interview okaze sie,ze sprawa jest denied, to nie ma mozliwosci przedluzenia EAD,bo niby na jakiej podstawie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eszka od tego jest forum i piszacy aby w miare wszystko bylo jasne i jesli jest jakies ale aby ktos cos dopisal-napisal cos wiecej

bo ten temat bedzie pewnie czytany nie tylko przez Ciebie a przez wiele innych osob i wtedy takie wiadomosci sie przydadza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...