Skocz do zawartości

Załatwianie Wizy J-1 W Usa(praktyki)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Czy będąc w Stanach na wizie turystycznej mogłabym ubiegać się tam o przyznanie mi wizy j-1? Chciałabym odbyć tam praktyki, ale najpierw znalezc "praktykodawcę" na miejscu (USA). Czy długo potrwałby tam ten proces? Gdzie powinnam się udać w tym celu? Czy jest to kosztowne? Czy lepiej zrobić to w Polsce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
  • 3 tygodnie później...

o zmianie statusu mozesz niestety zapomniec. 0 szans :/, zaden porzadny prawnik nie podejmie sie takiej sprawy. a jak ktorys sie znajdzie to jest to naciagacz na kase i tyle..sam calkiem sporo w tym temacie sie interesowalem. poza tym firmy sponsorujace czesto daja warunek, ze nie chca osob, ktore musza zmienic status z turysty na J1

edit: ups, dopiero zauwazylem ze to starszy watek :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o zmianie statusu mozesz niestety zapomniec. 0 szans :/, zaden porzadny prawnik nie podejmie sie takiej sprawy. a jak ktorys sie znajdzie to jest to naciagacz na kase i tyle..sam calkiem sporo w tym temacie sie interesowalem. poza tym firmy sponsorujace czesto daja warunek, ze nie chca osob, ktore musza zmienic status z turysty na J1

edit: ups, dopiero zauwazylem ze to starszy watek :/

wbrew pozorom da sie zmienic wize na J-1 w USA jesli tylko firma sponsorujaca wyrazi na to zgode. Kiedys bylo ciezko to zrobic, teraz nie jest to az tak skomplikowane, tyle, ze latwiej ludziom dostac wize poza USA tylko po to aby moc podrozowac. Ale zmienic status mozna i wiele osob to robi, jesli boja sie, ze w swoim kraju nie dostana promesy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ano pewnie ze w teorii da sie zmienic status na J1 :unsure:. napisalem 0 szans glownie dlatego, ze znalezienie takiego sponsora jest bardzo ciezkie, przynajmniej w CA, bo sam wlasnie tu szukalem. emaili wyslalem cala mase i byla jedna i ta sama odpowiedz - ze powinienem starac sie o wize ze swojego kraju ojczystego. Poza tym zaden z prawnikow nie chcial sie podjac tej sprawy bo zgodnie twierdzili, ze zwiekszyla sie ilosc odmow i jest duze ryzyko, ze zmiany statusu sie nie otrzyma (a tez to nie byli pierwsi lepsi adwokaci). Ale w innych stanach to nie wiem jak jest wiec tylko przedstawiam moja historie z tego rodzaju sprawa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie ma znaczenia z jakiego stanu sie starasz o zmiane statusu i nie jest teoria, ze da sie zmienic. Sponsorzy, jesli wystawia dokumenty, to tez nie ma znaczenia na jaki stan, bo sponsorzy maja uprawnienia na wszystkie stany.

NIe wiem do jakich adwokatow dzwoniles, ale z wlasnego podworka wiem, ze w tym roku robilam jakies 80 zmian na J-1 (ok. 25 wiz na CA) i kazdy wize dostal. Owszem, ciezko jest znalezc sponsora, ale nie jest to niemozliwe; ale juz USCIS nie jest ciezkie :) Wiesz, to tak jak napisala pewna dziewczyna n/t rozwodow: kazdy prawnik ma swoje zdanie i kazdy mowi co uwaza. To, ze zwiekszyla sie liczba odmow nie znaczy, ze jesli Ci sie nie nalezy to nie dostaniesz, bo J-1 nie jest wiza turystyczna i sa inne wymogi. Trzeba sie tylko troszke wiecej postarac :unsure: Jesli ktos chce latac poza USA - wtedy lepiej zeby staral sie w konsulacie u siebie w kraju. Podsumowujac: da sie zmienic pod warunkiem, ze zgodzi sie sponsor..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...