Skocz do zawartości

Pobyt nielegalny a Zielona Karta...


Rekomendowane odpowiedzi

Mam taka nietypowa sprawe, mam 35 lat kiedys bylem w Stanach i mialem vise pracownicza i mam tez Social security ( bez pieczatki heheh legalne ! ) ale to bylo 10 lat temu. Problem jest taki, moja mama przeniosla sie do USA ożeniła sie i jest obywatelka. Teraz chce mnie sponsorowac a to potrwa jakies 5 do 7 lat. Ja jade na wizie B2 w lipcu do Stanów, i coz, nie zamierzam wracac az dostane Zielona karte. Pytanie jest nastepujace czy pracujac w Stanch uzywajac mojego SS i placac podatki po 7 latach kiedy byc moze przydziela mi zielona karte to ze pracowalem jak by nie patrzyc nielegalnie moze byc powodem na to ze nie dadza mi zielonej karty? Czy lepiej przez te 7 lat jechac na czarno i przy rozmowie z Immigration nie przyznawac sie do pracy? Tylko ciekawe co im powiem jak zapytaja jak zylem przez ten okres. Co radzicie?

Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zapytaja cie jak zyles przez ten czas, bo w ogole nie bedziesz sie kwalifikowal do otrzymania Green Card po takim nielegalnym pobycie w USA. To, ze masz mame obywatelke nie upowaznia cie do pozostania nielegalnie na terenie USA az do otrzymania Green Card. Nie jestes ani rodzicem obywatela USA, ani dzieckiem do lat 21 ani wspolmalzonkiem obywatela USA a tylko te osoby moga po nielegalnym pobycie w USA starac sie o Zielona Karte. Reszta kategorii wizowych podlega niestety pod rozne ograniczenia typu 'nieprzesiedzenie' wizy. Jesli to zrobisz - masz droge zamknieta do otrzymania Green Card a w razie 'wycieczki' do budynku USCIS po rzekomy odbior Green Card - masz deportacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec niech przedluza wize badz zmienia status wizy badz niech szuka np. sponsora przez prace.... wazna rzecz: jesli ktos jest juz nielegalnie to niewiele mozna zrobic i radze uwazac na osoby obiecujace 'zlote gory', bo konczy sie to albo zabraniem pieniedzy przez rzekoma osobe i wiecej juz jej nie zobaczysz ( uwaga na ogloszenia w polskich gazetach typu: nielegalnym zalatwie Zielona Karte w ciagu roku " itp. ). albo moze skonczyc sie to deportacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...