Jump to content

Pct Po Prawie?


Recommended Posts

Witam wszystkich.Jestem już 2 lata po ukończeniu studiów prawniczych w PL i rozważam możliwość stażu w USA,najbardziej interesuje mnie NYC.Po rozmowie z Panią z jednego z biur wychodzi na to że pracodawcy będę musiał szukać sobie sam ze względu na specyfikę ukończonego kierunku.Poszukuje informacji na temat pracodawców zatrudniających w USA po tym kierunku.Jako ze prawo polskie posiada elementy administracji zastanawiałem się nad stanowiskiem związanym z tym kierunkiem.W temacie jestem zielony ii chętnie skontaktuje się z osobą w podobnej sytuacji.Jakie są szanse? Proszę o pomoc i info w temacie.

Link to comment
Share on other sites

Oj. Prawo w Polsce i prawo w USA tak sie rozni, ze nie widze duzo mozliwosci na platny staz... zwlaszcza teraz, kiedy jest i tak za duzo absolwentow prawa na za malo miejsc w kancelariach. Mam nadzieje tez ze zdajesz sobie sprawe, ze w USA robi sie prawo PO czterech lat innego kierunku, wiec bylbys mlodszy od wielu kandydatow.

Link to comment
Share on other sites

Wiem że prawo się rózni, nasze prawo wywodzi się z Rzymu a ich z Anglii więć wszystko jest inne...Zastanawiałem się bardziej nad pracą w biurze nad papierkami jako np administrative assistant. Ja na prawie mialem egzamin z administracji i pracuje na stanowiskach nie do konca zwiazanych z prawem-praca biurowa.Może na tej podstawie?

Link to comment
Share on other sites

Hmm w PL bez aplikacji ma sie tylko bezwartościowy papier a bez znajomości to nawet prace przy przekładaniu papierków ciężko znależć. PCT w USA dałby mi szlif angielskiego,doświadczenie w pracy biurowej.Zresztą podoba mi sie w USA i chciałbym tam jeszcze troszke pobyc legalnie więc czemu nie.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...