Skocz do zawartości

Loteria Wizowa 2012


sly6

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 236
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
Matix jak napisalem

jesli sam skladasz to 18 lat musisz miec skonczone jak wysylasz zgloszenie ..a jak z rodzicami-rodzicem bys lecial to nie skonczone 21 lat musisz miec przed rozmowa po wize na pobyt staly z loterii

Jeśli dobrze myślę to możesz mieć mniej lat jak wysyłasz zgłoszenie, ale ważne jest by mieć zdaną maturę podczas rozmowy z konsulem. W regulaminie loterii jest napisane ,,Documentary proof of education or work experience must be presented to the consular officer at the time of the visa interview."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedys pisalo ze nalezy miec skonczona szkole srednia a to jak wiadomo mozna miec z matura lub tez bez :)

przed rozmowa wysyla sie formularze i tam nalezy podac szkoly-prace itd

a co to znaczy mniej lat?przed 18 rokiem zycia system Cie nie przyjmie chyba ze z rodzicami-rodzicem lecisz wtedy Cie wpisza ale do aplikacji swojej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedys pisalo ze nalezy miec skonczona szkole srednia a to jak wiadomo mozna miec z matura lub tez bez :)

przed rozmowa wysyla sie formularze i tam nalezy podac szkoly-prace itd

A nie przeszło by jakby wpisać swoje liceum przed skończeniem go, a na rozmowie pokazać świadectwo maturalne. Bo chyba nie trzeba wysyłać skanu przy zgłoszeniu :(.

Co do ,,mniej lat" - źle się wyraziłem. Tzn. wysyłasz zgłoszenie w grudniu III klasy liceum/technikum. Wtedy masz już 18 lat ale matura dopiero za pięć miesięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze ze nie widziales 1 formularza ktory sie wysyla do NVC bo tam masz pytania o szkole oraz prace i masz kiedy poczatek byl nauki a kiedy koniec i jak mozesz cos wpisac jak koniec bedzie za pare miesiecy czy tez tygodni

jesli NVC zbiera aby dokumenty jak kto jest przy innych wizach to oni aby skompletuja dokumenty a wyda Ci Konsul wize pod czas rozmowy i pokazaniu dokumentow czy sie kwalifikujesz na wize czy tez nie ...

masz to nawet napisane na tej stronie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno pytanie. Przepraszam jeśli się powtarzam. Jakie są koszty otrzymania zielonej karty. Wiem że za rozmowę z konsulem się płaci coś koło 400 dolarów. A wcześniej są jakieś koszty. Wyczytałem że za samo zgłoszenie się nic nie płaci. Czy płaci się za coś innego niż rozmowę z konsulem i sam papierek (zieloną kartę). Jeśli moja mama by wysłała zgłoszenie to płaciło by się dwa razy za rozmowę? (Ja mam poniżej 21 lat).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jachu nie placi sie za zielona karte a za wize i jak tej wizy nie otrzymasz to nic nie jest oddawane-jak przy wizach turystycznych

pytasz sie jakie sa koszta a no razy 2 beda a wiec za wizy,za badania medyczne,zaswiadczenie o niekaralnosci i chyba za cos jeszcze..

wiec to troche moze wyjsc .

Matix z tym pisaniem o zawodowce to nie tak szybko bo znow ktos cos zle zrozumie :)

jesli ktos skonczyl zawodowke ale ma doswiadczenie plus zawod poszukiwany wtedy nie ma sprawy ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...