Skocz do zawartości

Loteria Wizowa 2012


sly6

Rekomendowane odpowiedzi

co do wyksztalcenia a wykonywania zawodu to racja..nalezy miec doswiadczenie 1 rok w poszukiwanym zawodzie -i mozna byc po studiach a ukladac kafelki :)

co do Alberty to tam sa niskie podatki wiec mozna cos wiecej kupic ;) a co do ludzi z technicznym wyksztalceniem to racja.

nie zbyt dobrze napisalem wczesniejszy post wiec wyszlo jak wyszlo :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 236
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
Heh zrobił się temat o Skilled Worker w Kanadzie no ale :

Jackie - w tym problem, że na liście 0, A i B nie ma zawodów uwzględniających doktorów/mgr nauk ekonomicznych , a jako dr ekonomii nie można chyba pochwalić się doświadczeniem w (ciach)

Nie wiem czegoś tak się uczepił tej nieszczęsnej ekonomii :) Studiować można wiele rzeczy. Inne zawody z listy, m.in. architekci, lekarze, dentyści, pielęgniarki, fizjoterapeuci, farmaceuci, psycholodzy, biolodzy itd wymagają ukończenia studiów. Poza tym zupełnie pominąłeś rzecz dośc istotną i o której pisałam w poprzednim poście - za nic innego nie dostaniesz tylu punktów co za magistra lub doktora (25). Za doskonałą znajomość zarówno angielskiego i francuskiego (ile jest takich osób z wykształceniem zawodowym?) można dostać 24 punkty. Za doświadczenie zawodowe max. 21. Z tego wynika jednoznacznie, że im ma sie lepsze wykształcenie, tym łatwiej dostac się do Kanady - vide przypadek który opisałam na sobie. Ja nie musiałabym się bawić w oferty pracy żeby dostac więcej punktów.

Odnośnie Polaków - absolwenci starego systemu edukacyjnego są w lepszej sytuacji. Ja mam skończoną 8-letnią podstawówkę, 5-letnie liceum oraz 5-letnie studia magisterskie. Jestem magistrem nawet w Quebecu, który ma najbardziej popieprzone zasady tyczące wykształcenia wyżego (magister musi mieć za sobą przynajmniej 18 lat nauki).

Polska reforma edukacyjna spowodowała, że nawet ukończenie 3-letniej zawodówki pogimnazjalnej liczy się jako jednoroczna zawodówka po której mozna dostać tylko 12 punktów od kanadyjskiego immigration w ramach Federal Skilled Worker Program. Naturalnie programy prowincjonalne to inna para kaloszy i maja inne zasady.

Nie chcę żeby to zabrzmiało jakbym uważała ludzi po zawodówkach za coś gorszego - sama ukończyłam studia a jestem obecnie w dwuletniej szkole pielęgniarskiej, więc robiłabym z siebie samej durnia gdyby tak było ;)

Też uważam że zrobilo się zbyt offtopicznie, można pogadać na kanadyjskim forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!szukam pomocy bo sie pogubilem...a mianowicie wczoraj dostalem maila ze wylosowano mnie w loterii wizowej......caly dokument ze wszystkimi informacjami....kwota do zaplaty...adres gdzie wyslac pieniadze i data koncowa uiszczenia oplaty

pamietam ze wypelnialem formularz ...poprzez intermet....ale kiedy? na pewno w zeszlym roku....

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ten adres e-mial jak wyglada

na jakiej stronie sie zarejestrowales ,mozesz podac kopie tego listu?

bo ludzie cos podobnego dostaje bo sie zapisali na nie te strony co potrzeba i dostaja taki scam.

Witam ...no sprawa jest troche dluzsza bo w grudniu zeszlego roku..chyba w grudniu dostalem maila ze zostalem wylosowany i mam czekac na instrukcje....ponadto mialem telefon..pani przedstawila sie ze jest z departamentu emigracji...i ponad godzine rozmawialem z nia ...wszystko mi wytlumaczyla ...wypytala o mnie bo mieszkam w holandi .....czy mam zone holenderke czy podjolem kroki by tu zostac itp.....a ponadto faktycznie byla chyba amerykanka bo tu w holandi rozmawiam po angielsku a ja momentami nie moglem zrozumiec.!:-)

.....i zapomnialem o sprawie a tu wczoraj oficjalny druk...adres ambasady USA w angli do kontaktu...wszystkie dane pracownika....do tego pouczenie paragrafy...odnosnie emigracji,wymagan..itp slowem ...oficjalne pismo..

strony wyslania formularza nie pamietam ...cos sprawdzalem chyba wtedy na stronach ambasady polskiej w holandi i wyskoczyla informacja odnosnie loterii....tak jakos kojarze..pewnosci nie mam

w mailu mam kilka adresow ale kontaktowy odnosnie edukacji to http://educationusa.state.gov/.

kolejne informacje+ pomoc dv@stategov-us.com

no i mail do pracownika ambasady USA w Anglii

ja bede wieczorem bo jestem jeszcze w pracy ale ...jak cos moge Ci na maila wyslac to pismo

dzieki pozdrawiam marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyzby oficjalne pismo z Ambasady>i to z takim adresem e-mail

dv@stategov-us.com..to nie ma nic wspolnego z Ambasada ..jak zobaczysz adresy poczty Ambasady to zobaczysz ze cos nie gra

czy widzisz roznice drobna>?

@state.gov a Ty masz jaka koncowke adresu?

http://london.usembassy.gov/contact.html

jak widzisz latwo sie moga ludzie na takie cos nabrac a adres loterii wizowej wyglada tak

to jest prawdziwa strona z loteria wizowa.i ta nalezy uzywac.

http://www.dvlottery.state.gov/

cos o scam w loterii

http://travel.state.gov/visa/immigrants/ty...types_1749.html

Nie Ty 1 pytasz o takie cos na forum ,bylo tak ze ktos chcial numer karty kredytowej ..tak wiec nalezy na takie cos uwazac

strone z edukacja Ci dobra wyslali i podali,,to jedyna prawdziwa sprawa w tym liscie..takie cos sie robi aby wiarygodnosc byla wieksza,strony prawdziwe z tymi lewymi.

ale jak chcesz to podaj mi takie pismo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponadto zawsze możesz sprawdzić z jakiego adresu został wysłany e-mail i z jakiego IP. Np w outlook'u jak klikniesz prawym na wiadomość w skrzynce odbiorczej to masz "opcje wiadomości" i jak to klikniesz to masz okno pt. nagłówki internetowe - tam masz np informacje z jakiego adresu/IP wysłano pocztę. to tak na przyszłość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogolnie pismo dostalem ze strony ktora podajesz jako strone loteri wizowej......http://www.dvlottery.state.gov/

dv@stategov-us.com ten mail jako pomocniczy ......zle gramatycznie napisalem ....ze mnie zrozumieliscie ze to strona ambasady...strony ambasady nie podawalem....ale sie zgadza i mam jeszcze maila oraz dane adresowe. do pracownika ambasady USA w Anglii.........

....jak najlepiej moge sprawdzic calosc tej informacji???? by miec pewnosc czy to pomylka czy jednak prawda.....na chwile obecna ......nie wiem co myslec.....mam czas do konca czerwca na podjecie decyzji i przelew pieniedzy

dziekuje za info Marek

ps.podaj maila wysle Ci to pismo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a zapoznales sie moze z moimi linkami

tam masz to ladnie napisane z jakich adres i kto to wysyla ..dlaczego tez

inna tez sprawa to Ty kolego prowadzisz korespondencje nie z Anglia i Ambasada USA a z centrum wizowym KCC ktore jest w USA w stanie Kentucky ..

Dopiero jak dostaniesz zaproszenie na rozmowe wtedy jedziesz na rozmowe do Ambasady USA,jak i placisz za wize itd

\

podalem tez Ci linka do Ambasady USA w Anglii,przeslij im takie cos i zobaczysz co Ci odpowiedza ..pare dni i bedziesz znac odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...