Skocz do zawartości

Loteria Wizowa 2012


sly6

Rekomendowane odpowiedzi

a mógłby mi ktoś powiedzieć jaki wpływ branie udziału w loterii wizowej ma na przyszłe podróże turystyczne do USA? Czy nie ma potem tego zakodowanego w systemie i jeśli nie zostanę wylosowany nie będę mógł odwiedzać USA turystycznie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 236
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

A ja mam pytanie bo na wielu stronach powtarza się info typu:

"A high school diploma or its equivalent, meaning the successful completion of a 12-year elementary and secondary education program."

"Osoba wysyłająca wniosek, w przypadku zwycięstwa, będzie musiała udowodnić, że ma co najmniej średnie wykształcenie lub jego odpowiednik (w USA oznacza to ukończenie dwunastoletniego programu nauczania w szkole podstawowej i średniej) ALBO wykazać się dwuletnim stażem pracy w ciągu ostatnich pięciu lat, w zawodzie, do wykonywania którego niezbędne są co najmniej dwa lata szkolenia bądź praktycznego doświadczenia."

Czy to znaczy że GC może otrzymać osoba która ukończyła 12 lat nauki (6 lat podstawówka + 3 lata gimnazjum + 3 technikum)? Teraz idę do 3 klasy technikum więc zanim będą wyniki to klasę 3 ukończę i będę miał skończone 12 lat edukacji ale do matury pozostanie nadal 1 rok.

Czy może jedyna opcja to starać się przez rodzica?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to przecież wiadomo, że w DV-2012 nas nie ma.

For DV-2012, natives of the following countries1 are not eligible to apply because the countries sent a total of more than 50,000 immigrants to the United States in the previous five years:

BRAZIL, CANADA, CHINA (mainland-born), COLOMBIA, DOMINICAN REPUBLIC, ECUADOR, EL SALVADOR, GUATEMALA, HAITI, INDIA, JAMAICA, MEXICO, PAKISTAN, PERU, PHILIPPINES, POLAND, SOUTH KOREA, UNITED KINGDOM (except Northern Ireland) and its dependent territories, and VIETNAM.

Persons born in Hong Kong SAR, Macau SAR, and Taiwan are eligible.

http://travel.state.gov/pdf/1318-DV2012Instructions-ENGL.pdf

Teraz rzecz się rozchodzi o 2013 rok :)

A o tym, czy się łapiemy będzie wiadomo we wrześniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...