Skocz do zawartości

Loteria Wizowa 2012


sly6

Rekomendowane odpowiedzi

Diversity Visa Lottery, czyli loteria wizowa jest nieco inną kwestią, bo tutaj przyznawanie prawa udziału poszczególnym krajom opiera się nie tyle na dyplomacji, ile na liczbach. W losowaniu o zielone karty mogą brać udział obywatele krajów, które w ostatnich pięciu latach nie przekroczyły 50 tysięcy pozytywnie rozpatrzonych wniosków ich obywateli o stały pobyt w Stanach Zjednoczonych. Nie jest tajemnicą, że po otworzeniu europejskich granic dla Polaków, przy jednoczesnym kryzysie ekonomicznym w USA, ten ostatni kraj stał się mniej atrakcyjny pod względem imigracyjnym dla obywateli Polski. Z wewnętrznego raportu Kongresu Polonii Amerykańskiej wynika, że liczba polskich obywateli ubiegających się o status legalnych imigrantów w ostatnich latach systematycznie i drastycznie spadła. Pomimo, że nie mam upoważnienia do podawania dokładnych liczb, to mogę bez wątpienia stwierdzić, że każą one przypuszczać, iż na jesieni 2011 roku Polacy będą mogli składać wnioski na loterię wizową organizowaną w 2013 roku.

http://www.wprost.pl/blogi/krzysztof_kot/?B=1437

Co o tym myślicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 236
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
Pomimo, że nie mam upoważnienia do podawania dokładnych liczb, to mogę bez wątpienia stwierdzić, że każą one przypuszczać, iż na jesieni 2011 roku Polacy będą mogli składać wnioski na loterię wizową organizowaną w 2013 roku.

http://www.wprost.pl/blogi/krzysztof_kot/?B=1437

Co o tym myślicie ?

Nasi forumowicze (czyt. rynr) wszystko dokładnie już wyliczyli :)

I żadnego upoważnienia do tych liczb nie potrzebowali :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czemu wszyscy tak sie podniecaja ta loteria skoro wszedzie statystyki mówia, że wylosowanie karty to mniej niż 1% szans! rozumiem ze jedna na 100 osób z tego forum wylosuje GC. czy każdy ma takie same szanse czy np ktoś z kraju z którego wysyla duzo ludzi ma mniejsze szanse niz np mieszkaniec Wysp Owczych??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...