Skocz do zawartości

Polskie "tradycyjne Zakąski" Ktore Moga Smakowac Amerykanom


kara_kc

Rekomendowane odpowiedzi

teraz troche "zbocze" z tematu : z innych humorystycznych zachowan moich kolegow z pracy ( w ktorej spedzilem prawie 15 lat az mnie wreszcie wylali za "niesubordynacje")--------- ktoregos razu nieznani sprawcy postawili na biurku "supervisora" na widoku publicznym kubek z napisem "POLISH MUG". kubek mial ucho wklejone od srodka; kiedy kubek zanioslem managerowi calego oddzialu celem zlozenia skargi, popatrzyl stropiony a wreszcie wydukal z wymuszonym usmieszkiem:"well that's the way i drink, too"

w drukarni, ktora zatrudniala ponad 500 osob bylem jedynym obcokrajowcem

Albo byles jednym z bystrzejszych pracownikow albo kompletnie polozyles plame narodowa.

A bigos (wg twojego opisu brzmi pysznie, te tluki nie znaja sie wcale, wpylaja pasze (dead food) to nawet nie maja pojecia o dobrym zarciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
no robienie pierogow traktuje jako ostatecznosc bo przynam sie ze troche szkoda mi na to calego dnia (niestety tyle mi z tym schodzi). a alexandria moze robi dobre pierozki? albo co mozna jeszcze kupic "gotowego"?

kup mrs.t's i tak sie nie poznaja :)

teraz pomyslalem, ze mozesz tez ugotowac zurek - jacys amerykanie , ktorzy kiedys u nas byli na zurku bardzo lubili ale z kolei dali plame przy "sadzanym przyjeciu" bowiem zamiast wlozyc sobie wedliny, salatke i przystawki (condiments) na talerz i zrec jak ludzie nozem i widelcem to sobie porobili "kanapki" tzn ichnie sandwiches czyli jeszcze na gore tez chleb poszedl.....o boszsze B)

p.s. a swoja droga to kiedys w "kulturalnej konwersacji" na jakims amerykanskim party uzylem terminu "savoir vivre" i jeden profesor zapytal czy to po hiszpansku cos....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o wow ten bukiecik wyglada rewelacyjnie! dzieki

o zurku tez myslalam, ale nie bedzie go jak zjesc bo to ma byc taki szwedzi stol na zimno.. myslalam tez cos o tych kabanosach. no z wedlinami to tez mi sie wydaja ze nie "skumaja" i beda robic kanapki. taki schab ze sliwka na kanapke - toz to profanacja B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kolejny raz 'przejechalam sie' a tym, ze Amerykanie jednak nie przepadaja (za malo powiedziane) za bigosem! aaaauuuu, mam nadzieje, ze jednak jacys sa, ktory bigos lubia B)

Ja tylko slysza z czego bigos jest zrobiony - to od razu przerazenie na twarzy!

Co do pierogow - to nawet na pustkowiu Arizony znalezc mozna ludzi, ktorzy znaja pierogi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

beda robic kanapki. taki schab ze sliwka na kanapke - toz to profanacja B)

Ahem... ja tak jadam ;)

Skoro szwedzki stół, to może zrób koreczki z kabanosa i oscypka (o ile gdzieś prawdziwego oscypka dostaniesz). Do przegryzania nadają się lekko posolone rzodkiewki. Nie jest to wprawdzie prawdziwie polskie jedzenie, raczej inspiracja polskim jedzeniem :)

Inny pomysł - kup gotowe ciasto francuskie i zrób kapusniaczki, obficie posypując je kminkiem. Farsz jest b. prosty, gotujesz kiszoną kapustę z grzybami, szatkujesz, zagęszczasz zasmażką, dodajesz cebuli uprzednio zrumienionej, pieprzysz, solisz, wkładasz do lodówki na noc zeby się przegryzło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...