Jump to content

Pytanie Dot. Ds160 I Hotelu


Recommended Posts

Witam.

Od jakiegoś czasu myślę o wyjeździe turystycznym z żoną do USA. Ona nigdy tam nie była, ja byłem 2 razy, mam ważną jeszcze C1/D. Z tego co widziałem w DS 160 trzeba wisać datę wyjazdu/powrotu. Niestety nie jestem w stanie tego określić, ponieważ nie zacznę niczego przygotowywać do momentu otrzymania wizy. Pierwszą podróż planuję do NY, na 8-9 dni, najlepiej między kwietniem, a wrześniem 2011. Co mam w takim razie wpisać we wspomnianym formularzu??

I jeszcze jedno, ale nie wiem, czy to odpowiednie miejsce na forum (piszę tu po raz pierwszy). Chciałbym wstępnie poszukać odpowiedniego hotelu i nie wiem, jak się do tego zabrać Niestety nie znam się na topografi miasta. Chodzi o to, by była to bezpieczna okolica, z dobrym dojazdem do głównych atrakcji turystycznych i niedrogo (potrzebuję pokój 2-osobowy). Czy ktoś może mi coś polecić i wyjaśnić, co to znaczy niedrogo w NY (jakiego rzędu są to pieniądze)??

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Nieznajomość topografii miasta i okolic to nie problem, możesz się z nią zapoznać na mapquest.com. Hotelu powinieneś szukać w New Jersey, np. w Hoboken albo Union City. Często hotele mają jakiś shuttle do miasta, który za niewielkie pieniądze zawozi gości rano do NYC a wieczorem odbiera z umówionego miejsca.

Niedrogi hotel w tych okolicach oznacza pokój w cenie +\- 80$/doba (ze śniadaniem)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Witam.

Mam jeszcze pytanie dot. DS 160. W instrukcji wypełniania tego dokumentu jest napisane, żebym zapisywał dane. I jednocześnie napisane jest, że samo klikanie SAVE nie jest wystarczające, najlepiej zapisać to na twardym dysku komputera. Czy ktoś mi może wytłumaczyć, jak to zrobić? I - to by był najlepszy patent - czy jest możliwość zapisania tego dokumentu na Pendrivie? Dlaczego pytam? Otóż niestety nie mam laserowej drukarki, a z doświadczenia wiem, że drukując na atramentowej będę miał problem z kodem kreskowym, którego czytnik może nie widzieć. Chciałbym uniknąć łażenia do kawiarenki i pisania tam - w domu na spokojnie zawsze lepiej.

I jeszcze z trochę innej beczki. Czy w pobliży ambasady w Warszawie jest jakiś parking strzeżony? A jeśli nie ma, to czy mógłby mi ktoś napisać jak komunikacją miejską dojechać z dworca PKP Warszawa Centralna?

Z góry dziękuję z pomoc.

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

musi to byc dobra drukarka a nie czy czarno biala czy tez kolorowa

A ważne jest, czy atramentowa, czy laserowa? Gdy kilka lat temu ubiegałem się o C1/D wydrukowałem na atramentowej, w kolejce podszedł jakiś pracownik z czytnikiem chyba, cyknął i powiedział, że niestety, ale kod jest nieczytelny i kazał mi wydrukować jeszcze raz, tym razem na laserowej. Już sam nie wiem...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...